Nancy vybojovalo v oslabení Ligový pohár

• 2
Paříž - Fotbalisté Nancy vyhráli ve Francii Ligový pohár a zajistili si účast v Poháru UEFA. Ve finále na Stade de France dnes porazili Nice 2:1, gólem v 66. minutě o tom rozhodl brazilský útočník Kim. Francouzská liga měla na programu dohrávky. Bordeaux zvítězilo 3:0 v Sochaux a výrazně se přiblížilo přímému postupu do Ligy mistrů.

Nancy, kterému v ligové tabulce patří čtrnáctá pozice, dalo v pohárovém finále vítězný gól v době, kdy už postrádalo vyloučeného obránce Puygreniera.

Oba týmy se setkaly v roce 1978 ve finále Francouzského poháru, které tehdy pro Nancy rozhodl Michel Platini. Nancy od té doby nikdy další finále nehrálo, také Nice se do finále Ligového poháru probojovalo poprvé v historii. V hledišti dnešní zápas sledovalo 76.000 diváků.

Výsledek - finále:
Nancy - Nice 2:1 (23. Zerka, 66. Kim - 49. Vahirua).

Bordeaux bez zraněného Šmicera zvítězilo v dohrávce 29. kola v Sochaux 3:0 a upevnilo si druhé místo. Tři kola před koncem mají šestibodový náskok před loňským vicemistrem Lille.

V dohrávce 24. kola nastoupil ve 20 hodin už jistý mistr Lyon v Monaku. Pokud Olympique zvítězí, dostane se jako první tým v historii francouzské ligy přes osmdesátibodovou hranici.

V dohrávce 24. kola porazilo Monako, v jehož dresu odehrál celý zápas Jaroslav Plašil, na vlastním hřišti Lyon 2:1 a překazil alespoň prozatím už jistým šampionům útok na rekord v počtu nasbíraných bodů v sezoně. Pokud by Olympique zvítězil, dostal by se jako první tým v historii francouzské ligy přes hranici 80 bodů.

Výsledky - dohrávka 29. kolo: Sochaux - Bordeaux 0:3 (19. Faubert, 27. Jemmali, 54. Darcheville). Dohrávka 24. kola: Monako - Lyon 2:1 (32. Chevanton, 57. Di Vaio - 90.+4 Carew).