Real Madrid - Numancia: Raúl (vlevo) a Juan Carlos Moreno Rodriguez - Útočník Raúl z Realu Madrid (vlevo) si kryje míč před Rodriguezem z Numancie. | foto: Juan Medina, Reuters

Mistrovský Real poprvé vyhrál, Plašilova Pamplona znovu remizovala

• 5
Fotbalisté Barcelony ani na druhý pokus ve španělské lize nevyhráli. Ve 2. kole jen remizovali s Racingem Santander 1:1, přestože po brance Messiho vedli. Real Madrid naopak porážku z minulého kola napravil. Doma přestřílel Numancii 4:3.

Hosté, kteří v úvodním kole zaskočili Barcelonu, měli i proti Realu nakročeno k překvapení: dvakrát se dostali do vedení, ale domácí vždy rychle srovnali. Ještě do poločasu se pak Real dostal do dvoubrankového vedení po trefě Van der Vaarta a vlastní brance Dominga.

Jenže po změně stran střelou z přímého kopu snížil svou druhou brankou v zápase Moreno a Real se musel až do konce strachovat o těsnou výhru.

Atlético Madrid o sobě dalo v minulém kole vědět vysokým vítězstvím. Tentokrát ale proti Valladolidu nezačalo vůbec dobře. Už ve 3. minutě prohrávalo po brance Dorada. Čtvrt hodiny před přestávkou navíc zvýšil z penalty Baraja. V té době hrál už Valladolid bez vyloučeného Lopéze, který dostal během tří minut dvě žluté karty.

Favorizované Atlético, za které nastoupil i český obránce Tomáš Ujfaluši, stihlo ve druhém poločase už jen snížit díky gólu Agüera.

Barcelona, která chce napravit třetí místo z poslední sezony, se dlouho nemohla prosadit. Gól dala Santanderu až v 71. minutě, když se z penalty trefil argentinský ofenzivní hráč Messi.

Tým z Katalánska se ale z vedení neradoval dlouho. Už po šesti minutách srovnal na konečných 1:1 Jonathan.

Remízu z prvního kola napravila Sevilla, která doma po přestřelce porazila Sporting Gijon 4:3. Největší hvězdou byl přesto hráč hostů, Bilič si totiž připsal hattrick.

Znovu jen bod si připsala Pamplona, v jejímž dresu odehrál celé utkání český záložník Jaroslav Plašil. Tentokrát remizovala 1:1 na Mallorce, když vyrovnala až šest minut před koncem zásluhou střídajícího Postilla.

La Coruňa nedokázala navázat na výkon z prvního kola a překvapivou výhru nad Realem Madrid, ve Villarrealu prohrála 0:1. Domácí mohli vyhrát mnohem větším rozdílem, ale spálili množství šancí.

Nejvíce z nich zahodil španělský reprezentant Santi Cazorla, který se postaral i o jedinou branku zápasu, když zamířil přesně z hranice pokutového území.

Výsledky - 2. kolo: FC Barcelona - Santander 1:1 (71. Messi z pen. - 77. Jonathan), Valladolid - Atlético Madrid 2:1 (4. Dorado, 28. Baraja z pen - 55. Agüero), Sevilla - Sporting Gijon 4:3 (22. Chevanton, 36. a 60. Kanouté, 37. Maresca - 18., 20. a 45. z pen. Bilič), Getafe - Betis Sevilla 0:0, Huelva - Espaňol Barcelona 0:1 (84. Luis García), Málaga - Bilbao 0:0, Mallorca - Pamplona 1:1 (15. Aduriz - 84. Portillo), Villarreal - La Coruňa 1:0 (27. Cazorla), Almería - Valencia 2:2 (21. Piatti, 40. Negredo - 35. Alexis, 69. Villa).