Lionel Messi v dresu Miami.

Lionel Messi v dresu Miami. | foto: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports, Reuters

Návrat Messiho do sestavy Miami nepomohl, Inter ztratil šanci na play off MLS

• 2
Lionel Messi se po čtyřech zápasech vynechaných kvůli svalovému zranění vrátil do sestavy Miami, ale svému týmu v boji o postup do play off MLS nepomohl. Inter prohrál 0:1 s nejlepším mužstvem ligy Cincinnati a přišel i o teoretickou šanci na účast ve vyřazovacích bojích.

Messi naskočil do utkání ze střídačky v 55. minutě. Kapitán argentinských mistrů světa nevyužil dvě možnosti ke skórování z trestných kopů, na druhé straně vstřelil jediný gól zápasu v 78. minutě Álvaro Barreal.

„Bylo vidět, že mu chybí rytmus, což je vzhledem k pauze logické. Se zraněním je všechno v pořádku, už nemá žádné problémy,“ uvedl trenér Miami Gerardo Martino, jenž Messiho vedl už v Barceloně a reprezentaci.

Messi se opět zranil, v duelu proti Torontu střídal už před poločasem

„Upřímně, předpokládal jsem něco jiného. Očekával jsem, že klub pozvednu a postoupíme do play off,“ dodal trenér, který tým převzal koncem června na posledním místě Východní konference.

Messi podepsal v Interu smlouvu na dva a půl roku v polovině července a ve 13 ligových a pohárových zápasech vstřelil 12 gólů. Miami v srpnu pomohl k triumfu v Leagues Cupu, v MLS však vyšel z pěti zápasů čtyřikrát gólově naprázdno.

Do konce základní části zbývají odehrát dva zápasy a Messi se už nejspíš v sestavě Interu neobjeví, neboť by se měl připojit k reprezentaci v kvalifikaci o mistrovství světa.