Marešův gól Petrohradu k výhře nestačil

Moskva - Poprvé se mezi střelce v ruské fotbalové lize zapsal nekdejší obránce Bohemians a Sparty Pavel Mareš. Jeho trefa však Zenitu Petrohrad v souboji s Samarou pomohla jen k remíze 2:2. Svěřenci trenéra Vlastimila Petržely přitom vedli v poločase už 2:0.

Jenže samarský kanonýr Andrej Karjaka ve druhé části hry dvěma trefami náskok domácích zlikvidoval a s osmi góly se dostal do čela tabulky střelců. Tu dosud vedl Jiří Jarošík z CSKA, společně s dalšími dvěma hráči.

CSKA, bez zraněného Jarošíka, prohrál v moskevském derby s Torpedem 2:3. V úvodu zápasu sice lídr soutěže dokázal otočit nepříznivý stav, ale desáté mužstvo tabulky těsně před poločasem vyrovnalo díky Vladimiru Leončenkovi a na začátku druhé půle vstřelil tentýž hráč vítězný gól z penalty.

Výsledky - 17. kolo:  Torpedo Moskva - CSKA Moskva 3:2, Petrohrad - Křídla sovětů Samara 2:2, Rubin Kazaň - Saturn Ramenskoje 0:0, Volgograd - Novorossijsk 2:0, Jaroslavl - Metallurg Moskva 3:0, Elista - Vladikavkaz 2:1., Spartak Moskva - Rostov 1:0, Dynamo Moskva - Lokomotiv Moskva 1:1.