Manchester United zažil doma blamáž

• 5
Londýn - Manchester United zažil blamáž, na Old Trafford podlehl Blackburnu, mužstvu ze spodku tabulky. Naopak mistrovská Chelsea vyhrála i sedmý zápas, byť doma s Aston Villou dostala vůbec první gól v novém ročníku Premier League a navíc prohrávala, ale Lampard skóre otočil. Arsenal remizoval v derby na West Hamu United.

Hostům na Stamford Bridge chyběl kvůli poraněné achillovce Baroš, přesto se hosté jako první ujali vedení. Dvě minuty před přestávkou se o to postaral Moore, jenž po dlouhém centru gólmana překonal z úhlu Petra Čecha. Ten si na míč sáhl, nedokázal ho však vyrazit.

Sedmou výhru v ročníku nakonec zajistil Chelsea reprezentační záložník Lampard. Ještě do přestávky vyrovnal z trestného kopu a v 75. minutě přidal vítěznou trefu z penalty za Mellbergův faul na Drogbu. Chelsea má v čele šestibodový náskok před Charltonem, jenž vyhrál na hřišti West Bromwiche.

Třetí je nováček West Ham, i s Tomášem Řepkou v obraně uhrál bezbrankovou remízu s Arsenalem. Soupeř Sparty v Lize mistrů hrál v sestavě: Lehmann - Lauren, Touré, Campbell, Cole - Ljungberg, Fabregas, Gilberto Silva (71. Flamini), Hleb - Van Persie (82. Clichy), Reyes (73. Owusu-Abeyie).

Stejně bodů jako West Ham má Manchester United, který nečekaně podruhé v sezoně zaváhal, na Old Traffordu prohrál 1:2 s Blackburnem.

Birmingham bez zraněného Jiřího Jarošíka hrál s Liverpoolem nerozhodně 2:2. Všechny čtyři branky padly až v závěrečné půlhodině. Liverpool se v 68. minutě dostal do vedení zásluhou Luise Garcíi, ale domácí dokázali odpovědět dvěma slepenými góly a rázem vedli 2:1. Poslední slovo však měl hostující Cissé, který proměnil v 84. minutě penaltu.

Sunderland v jediném nedělním zápase vyhrál na půdě Middlesbrough 2:0.
Vedení se ujali už ve druhé minutě díky Millerovi, a i když měli domácí převahu a na střely vyhráli 20:4, po hodině hry přidal druhou branku hostující Arca. Sunderland vyhrál vůbec poprvé v sezoně a odpoutal se z poslední příčky, na kterou klesl Everton.

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v dnešním zápasu 7. kola anglické ligy nad Fulhamem 1:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Před nimi jsou jen vedoucí Chelsea,
Charlton a Bolton. Fulhamu, který v soutěži vyhrál jen jednou, patří sedmnáctá pozice.

Londýnské derby záhy rozhodl svým čtvrtým gólem v sezoně Jermain Defoe. Brankáře Fulhamu Tonyho Warnera prostřelil už v osmé minutě, když se po pasu Ledleyho Kinga z vlastní poloviny hřiště vyhnul soupeřově ofsajdové pasti. Bývalý slávistický gólman Radek Černý zůstal ve vítězném týmu jen mezi náhradníky, chytal opět Paul Robinson.