Lyon jen remizoval, vede Monako

Paříž - Zatímco ve středu fotbalisté Lyonu vstřelili v Lize mistrů dva góly Manchesteru United, v domácí soutěži vyšli naprázdno. Obhájce titulu na domácím stadionu remizoval s Bastií bez branek, neprosadily se ani posily Wiltord a Nilmar. Lyon se svým soupeřem dělí o třetí místo. Do čela se po výhře v Paříži dostalo Monako.

Soupeř Sparty v nejprestižnější evropské klubové soutěži měl po většinu zápasu výraznou přavahu, ale nepomohlo mu ani střídání. Govou se sice dostal do nadějné pozice, ale jeho volej skončil vedle.

Lyon odehrál sobotní zápas v sestavě: Coupet - Reveillére, Cacapa, Cris, Abidal - Malouda, Essien, Juninho, Wiltord - Ben Arfa (57. Govou), Nilmar (69. Frau).

Dosud vedoucí Toulouse poprvé v novém ročníku prohrálo, a to v Marseille. Jediný gól zápasu vstřelil po čtyřiatřiceti minutách Luyindula a sesadil Toulouse z čela tabulky na třetí místo.

Přitom hosté nehráli vůbec zakřiknutě, ovšem Marseille v prvním poločase podržel několika výtečnými zákroky gólman Barthez.

"Musíme mu poděkovat," pochválil ho kouč vítězů Jose Anigo. "Prokázal, že stále patří k nejlepším brankářům."

Výsledky 6. kola:
Ajaccio - St. Etienne 1:1
(90. Lucas  - 42. Feindouno), Lyon - Bastia 0:0, Nantes - Istres 1:0 (54. Savinaud), Marseille - Toulouse 1:0 (35. Luyindula), Štrasburk - Lens 2:2 (11. Abdessadki, 72. Le Pen - 32. Cousin, 88. Carriére), Bordeaux - Rennes 0:0, Auxerre - Méty 4:0 (6. a 20. Mwaruwari, 24. Kalou, 68. Mathis), Lille - Caen 2:0 (23. Ačimovič, 90. Brunel), Nice - Sochaux 2:1 (26. Vahirua, 48. Agali - 12. Boudarne), Paříž St. Germain - Monako 0:1 (83. Adebayor).

20. Ajaccio 6 0 2 4 4:9 2

Lyonský Eric Abidal (vpravo) v souboji s Paulem Essolou z Bastie v utkání francouzské ligy

Nilmar z Lyonu (vlevo) bojuje s Chibondou z Bastie v utkání francouzské ligy

Sylvain Wiltord z Lyonu (vpravo) bojuje s Romainem Rocchim z Bastie v utkání francouzské ligy