Lionel Messi (vpravo) a Achraf Hakimi se radují z gólu PSG.

Lionel Messi (vpravo) a Achraf Hakimi se radují z gólu PSG. | foto: Reuters

Paris St. Germain po přestřelce slaví, zranil se Neymar. Výhru má Lens i Marseille

• 6
V rámci 24. kola francouzské nejvyšší soutěže porazili fotbalisté vedoucí Paříže 4:3 Lille a pojistili si první pozici. Výhru zařídil v nastavení z přímého kopu Messi, pařížský tým ale přišel o zraněného Neymara, který opustil hřiště v 51. minutě s bolavým kotníkem. Výhru bere i čtvrté Lens, které překonalo 3:1 Nantes. Marseille zvládlo utkání proti Toulouse (3:2).

Pařížskému celku hrozí, že nebude mít brazilskou hvězdu k dispozici v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov, s kterým v prvním utkání doma prohrál 0:1.

„Je to výron kotníku. Je na vyšetření a uvidíme, jak je to vážné,“ řekl podle agentury AFP trenér Christophe Galtier. S pravým kotníkem měl Neymar potíže už během podzimního mistrovství světa v Kataru.

„Není to o smůle. Vždycky jsou za tím nějaké důvody. Kalendář, pořadí zápasů. Je to komplikace, ale po vítězství se to snáší lépe,“ uvedl kouč.

Úvodní gól dal po hezké individuální akci v 11. minutě Mbappé. O šest minut později zvýšil Neymar. Do konce poločasu se prosadili i hosté zásluhou Diakitého.

Deset minut po pauze odpískal rozhodčí penaltu po faulu Verrattiho a nejlepší střelec Lille David vyrovnal. V 69. minutě se hosté poprvé v zápase dostali do vedení, když se po dlouhé přihrávce Gomese prosadil Bamba. Tři minuty před koncem se podruhé trefil Mbappé a v páté minutě nastavení rozhodl Messi.

Mbappé a David se dotáhli s 15 góly v tabulce střelců na vedoucího Baloguna z Remeše.

Program a výsledky nedělního 24. kola: Paris St. Germain - Lille 4:3 (11. a 87. Mbappé, 17. Neymar, 90.+5 Messi - 24. Diakité, 58. David z pen., 69. Bamba), Brest - Monako 1:2 (86. Le Douaron - 40. Golovin, 73. Boadu), Lorient - Ajaccio 3:0 (6. Dieng, 43. Faivre, 58. Ponceau), Rennes - Clermont 2:0 (37. a 65. Kalimuendo), Troyes - Montpellier 0:1 (90. Chazrí), Lens - Nantes 3:1 (34. Machado, 37. Thomasson, 74. vlastní Traoré - 41. Mollet), Toulouse - Marseille 2:3 (3. Dallinga, 87. Onaiwu - 52. Mbemba, 59. Ünder, 79. Tavares).

20.Angers24241820:5010

ESTAC Troyes - Montpellier HSC 0:1 (0:0)

Branky: 90. Chazrí. Rozhodčí: Benoit Bastien. Asistenti: Thomas Luczynski, Hicham Zakrani. Čtvrtý rozhodčí: Eddy Rosier. VAR: Jeremy Stinat. AVAR: Thierry Bouille. ŽK:8. Agoumé, 81. Chavalerin - 57. Chotard. ČK:67. Yade - 73. Savanier.

ESTAC Troyes Gallon – Rami (C) (62. Zoukrou), Salmier, Palmer-Brown (46. Porozo) – T. Baldé, Yade, Agoumé, Chavalerin, Odobert – M. Baldé, Rony Lopes (72. Ripart).

Montpellier HSC Lecomte – Sacko, Jullien, Kouyaté, Sylla – Ferri, L. Leroy (46. Chotard) – Nordin (79. Fayad), Savanier (C), Maouassa (79. Chazrí) – Wahi (83. Germain).

Stade Rennes FC - Clermont Foot 2:0 (1:0)

Branky: 37. Kalimuendo, 64. Kalimuendo. Rozhodčí: Dechepy – Haulbert, Aube. ŽK:48. Wieteska, 52. Rašani.

Stade Rennes FC Mandanda – Spence, Omari, Belocian, Meling (75. Truffert) – Bourigeaud (C), D. Doué (75. Ugochukwu), Santamaría, Toko Ekambi (75. Gouiri) – Kalimuendo (84. Salah), Majer (84. Doku).

Clermont Foot Diaw – Ogier (C), Wieteska, Konaté – Allevinah (79. Zifán), Magnin, Rašani (68. Gonalons), Neto Borges – Saračević (86. Massolin), Maurer (86. B. Diallo) – Kyei (68. Andrić).

FC Lorient - AC Ajaccio 3:0 (2:0)

Branky: 6. Dieng, 43. Faivre, 58. Ponceau. Rozhodčí: Wattellier – Courbet, Mouysset. ŽK:28. Youssouf, 49. Vidal. Diváci: 12 918.

FC Lorient Mannone – Kalulu, Meïté, Tálbí, Le Goff (C) – Makengo, Le Fée (63. Abergel) – Faivre (74. S. Diarra), Ponceau (74. Aouchiche), Dieng (63. Le Bris) – I. Koné (85. Doucouré).

AC Ajaccio B. Leroy – Alphonse, Vidal (77. Puch-Herrantz), Avinel, Youssouf – Gonzalez – Hamouma (77. Levine), Barreto, Marchetti (C), Bayala (87. Botué) – M. Soumano (62. Djitté).

Stade Brestois 29 - AS Monaco FC 1:2 (0:1)

Branky: 86. Le Douaron - 39. Golovin, 73. Boadu. Rozhodčí: Hakim Ben el Salem Hadj. ŽK:42. Belkebla - 66. Ben Yedder, 90+5. Jakobs.

Stade Brestois 29 Bizot – Lala, Duverne, Hérelle (67. Darí), Brassier – Lees-Melou (C) – Elis (61. Arconte), Ma. Camara (78. K. Dembélé), Belkebla (61. Magnetti), Del Castillo (78. Fadiga) – Le Douaron.

AS Monaco FC Nübel – Matsima (83. Jakobs), Disasi, Mal. Sarr, C. Henrique – Diatta, Yo. Fofana, Matazo, Golovin – E. Ben Seghir (C) (67. Boadu), Ben Yedder (67. Embolo).

Racing Club de Lens - FC Nantes 3:1 (2:1)

Branky: 34. Machado, 36. Thomasson, 74. C. Traoré - 40. Mollet. Rozhodčí: P. Gaillouste – V. Evrard, A. Viala.

Racing Club de Lens Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, Samed (88. J. Onana), S. Fofana (C), Machado (75. Haidara) – Fulgini (63. D. Costa), Thomasson (62. Openda) – Sotoca (88. Labeau Lascary).

FC Nantes Lafont (C) – Corchia, João Victor, Girotto, Hadjam (63. Guessand), C. Traoré – M. Sissoko (78. Doucet), Simon (78. Coco), Moutoussamy (63. Chirivella) – Mollet, Mohamed (63. Delort).

Toulouse FC - Olympique Marseille 2:3 (1:0)

Branky: 3. Dallinga, 87. Onaiwu - 52. Mbemba, 59. Ünder, 78. Tavares. Rozhodčí: S. Frappart – M. Berchebru, M. Grosbost. ŽK:54. Ünder, 76. Kolašinac.

Toulouse FC Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Suazo – Dejaegere (C) (67. Chaibi), Spierings, van den Boomen (84. Genreau) – Abúchlál (84. Onaiwu), Dallinga (81. Hamulic), Ratão (81. Birmančević).

Olympique Marseille López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac (85. Bailly) – Clauss (85. Kaboré), Rongier (C), Veretout, Tavares – Ünder (72. Guendouzi), Únáhí (46. Malinovskyj) – Sánchez.

20. Paris FCParis FC 1 0 0 0 2:2 1

1. - 3. : Postup, 4. : Postup - Liga mistrů (kvalifikace), 5. : Postup - Evropská liga (skupina), 6. : Postup - Evropská konferenční liga (kvalifikace), 17. - 18. : Sestup