Lionel Messi z PSG u balonu, brání ho Erik Palmer-Brown z Troyes.

Lionel Messi z PSG u balonu, brání ho Erik Palmer-Brown z Troyes. | foto: Reuters

PSG se nadřelo proti Troyes, padlo sedm branek. Marseille dělí body se Štrasburkem

• 1
PSG povede po 13. kole francouzské nejvyšší fotbalové soutěže tabulku o pět bodů před Lens. Doma porazilo Troyes po divoké přestřelce 4:3. Marseille přišlo o výhru v závěru zápasu a proti Štrasburku remizovalo 2:2.

Troyes šlo překvapivě do vedení již ve 3.minutě, kdy rychlý protiútok zakončil Baldé. Pařížanům se podařilo vyrovnat ještě v prvním poločase, kdy si Soler obhodil gólmana hostů a zakončil do odkryté sítě.

Lens po Opendově hattricku ve francouzské lize dál stíhá PSG

V úvodu druhé skórovalo Troyes podruhé, stejně jako v první půli zásluhou útočníka z Guinei Bissau Baldého. Utkání poté zvrátilo na svoji stranu hvězdné trio PSG. Messi se prosadil z hranice velkého vápna a o několik minut později poslal domácí do vedení Neymar po Messiho přihrávce.

V 77. minutě zvýšil na 4:2 Mbappé z pokutového kopu střelou do horního rohu branky. Hostům se ještě podařilo zdramatizovat závěr zápasu: dvě minuty před koncem základní hrací doby se prosadil po rohovém kopu Palaversu, na bod však dvanáctý tým tabulky nedosáhl.

Marseille po skvělém vstupu do sezony prohrálo tři zápasy za sebou, dnes jen remizovalo 2:2 ve Štrasburku a je páté. Skóre utkání otevřel již v 8. minutě Dieng, který si naběhl na dlouhý centr gólmana Lópeze, ustál souboj s dvěma obránci a přeloboval vyběhnutého brankáře domácích. Před přestávkou zvýšil na 2:0 Kaboré po přihrávce Clausse.

Štrasburk se vrátil do zápasu v 76. minutě, kdy snížil Mothiba. Domácím se podařilo utkání v nastavení vyrovnat, odražený míč si našel Gameiro a jeho prudkou ránu z voleje tečoval jeden z bránících hráčů za Lópezova záda.

Výsledky sobotního a nedělního 13. kola francouzské ligy: Paris St. Germain - Troyes 4:3 (24. Soler, 55. Messi, 62. Neymar, 76. Mbappé - 3. a 52. Baldé, 88. Palaversa), Štrasburk - Marseille 2:2 (76. Mothiba, 90.+4 Gameiro - 8. Dieng, 35. Kaboré), Auxerre - Ajaccio 1:0 (8. Sachí), Brest - Remeš 0:0, Monako - Angers 2:0 (54. Embolo, 70. Golovin), Nantes - Clermont 1:1 (73. Muhammad - 54. Borges), Rennes - Montpellier 3:0 (15. Terrier, 23. Kalimuendo, 85. Gouiri), Lorient - Nice 1:2 (18. Ouattara - 61. Atál, 69. Laborde), Lyon - Lille 1:0 (74. Lacazette).

20.Angers1322914:318

Paris Saint-Germain - ESTAC Troyes 4:3 (1:1)

Branky: 24. Soler, 55. Messi, 62. Neymar, 77. Mbappé - 3. M. Baldé, 52. M. Baldé, 88. Palaversa. Rozhodčí: Wattellier – Finjean, Gonçalves de Araujo. ŽK:59. Porozo, 75. Gallon, 78. Rony Lopes.

Paris Saint-Germain Donnarumma – Mukiele, Kimpembe (C) (59. Marquinhos), Ramos, Bernat (85. N. Mendes) – Vitinha (59. Ruiz), Verratti (85. Sarabia), Soler (78. Sanches) – Messi, Mbappé, Neymar.

ESTAC Troyes Gallon (C) – T. Baldé (72. Ripart), Porozo, Palmer-Brown, Salmier, Conté (72. Larouci) – Rony Lopes, Kouamé (81. Ugbo), Chavalerin (88. Dingomé), Odobert (81. Palaversa) – M. Baldé.

RC Štrasburk - Olympique Marseille 2:2 (0:2)

Branky: 76. Mothiba, 90+4. Gameiro - 8. Dieng, 35. Kaboré. Rozhodčí: Buquet – Debart, Luczynski.. ŽK:89. Julien Stéphan - 52. Dieng, 70. Tavares.

RC Štrasburk Sels – Nyamsi, L. Perrin, Le Marchand – Pierre-Gabriel (77. Dagba), Thomasson (C) (66. Prcić), Aholou (66. Ajorque), Bellegarde, Delaine (77. D. Liénard) – Gameiro, H. Diallo (46. Mothiba).

Olympique Marseille López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac (65. I. Touré) – Kaboré, Guendouzi, Veretout (46. Rongier), Clauss (46. Tavares) – Ünder (72. Gerson), Payet (C) – Dieng (80. Harít).

AJ Auxerre - AC Ajaccio 1:0 (1:0)

Branky: 8. Sakhi. Rozhodčí: Millot – Mouysset, Pasqualotti. ŽK:23. Jubal - 40. Vidal. ČK:56. Niang - 61. Avinel.

AJ Auxerre Costil – Raveloson, Jubal, Jeanvier, Mensah – Sinayoko (82. Charbonnier), B. Touré (C), Sakhi, Autret (63. Hein) – Niang, Da Costa (82. G. Perrin).

AC Ajaccio B. Leroy – Youssouf, Vidal, Avinel, Y. Koné – Bayala (68. Mayembo), Marchetti, Coutadeur (C) (75. Mangani), Bilajlí (80. Nouri) – El Idrissy (75. Hamouma), Moussiti-Oko (68. Spadanuda).

Stade Brestois 29 - Stade de Reims 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Willy Delajod. ŽK:73. Slímání - 56. Zeneli.

Stade Brestois 29 Blázquez – Fadiga, Brassier, Chardonnet (C), Duverne – Magnetti (74. Belqebla), Pereira Lage (67. Le Douaron), Camara – Del Castillo (87. K. Dembélé), Slímání (74. Camblan II), Honorat.

Stade de Reims Diouf – Flips, Gravillon (60. Keita), Abdulhamíd (C), Locko – Matusiwa, Lopy (61. Cajuste) – Ito, K. Doumbia (81. Mbuku), Zeneli (61. van Bergen) – Balogun (90+2. Holm).

AS Monaco FC - Angers SCO 2:0 (0:0)

Branky: 54. Embolo, 70. Golovin. Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Boudikian. ŽK:26. Sarr, 45+2. Minamino, 84. Disasi - 19. Hunou, 57. Bamba, 85. Ba. Mendy.

AS Monaco FC Nübel – Disasi, Maripán, Sarr (46. Vanderson) – Akliouche (73. Diatta), You. Fofana, Matazo, Jakobs (55. C. Henrique) – Minamino (55. Golovin) – Embolo (68. Volland), Ben Yedder (C).

Angers SCO Yah. Fofana – Capelle (C), Ba. Mendy, Amadou, Hountondji, Valery (46. Bamba) – Únáhí, bin Tálib, Hunou (73. Al Milálí) – Abdelli (73. Taïbi), Salama (68. Sima).

FC Nantes - Clermont Foot 1:1 (0:0)

Branky: 73. Mohamed - 54. Neto Borges. ŽK:32. Caufriez, 66. Magnin.

FC Nantes Descamps – Centonze (58. Appiah), Girotto, Pallois, Merlin (84. Coco) – Moutoussamy (58. Mohamed), Chirivella (67. Guessand) – Blas (C), M. Sissoko, Simon (84. Corchia) – Ganago.

Clermont Foot Diaw – Ogier (C), Wieteska, Caufriez – Magnin, Cháwí, Gastien, Neto Borges (74. Ar. Mendy) – Bela, Rašani (69. Allevinah) – Andrić (88. Kyei).

Stade Rennes FC - Montpellier HSC 3:0 (2:0)

Branky: 15. Terrier, 23. Kalimuendo, 85. Gouiri. Rozhodčí: Dechepy – Haulbert, Le Tellier. ŽK:84. Majer - 23. Cozza, 71. Chotard.

Stade Rennes FC Mandanda – H. Traoré (C), Wooh, Theate, Meling (88. Truffert) – Bourigeaud (87. Abline), Xeka (74. Ugochukwu), Majer, Terrier – Gouiri (87. Doku), Kalimuendo (74. Tait).

Montpellier HSC Kamara – Souquet (64. Tchato, 81. Sakho), Jullien, Sacko, Cozza, Maouassa – Chotard, Ferri, Savanier (C) – Chazrí, Nordin (64. Germain).

FC Lorient - OGC Nice 1:2 (1:0)

Branky: 18. D. Ouattara - 61. Atál, 70. Laborde. Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos. ŽK:58. Lemina.

FC Lorient Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Bris (71. Cathline), Le Fée (84. I. Koné), Innocent (84. Aouchiche), Ponceau (71. Boisgard), S. Diarra (60. Moffi) – D. Ouattara.

OGC Nice Schmeichel – Atál (62. Lotomba), Rosario, Dante, Bard – Búdawí (89. Bryan), Lemina (62. Ramsey), Todibo, Brahimi – Pépé (90+3. Thuram), Barkley (46. Laborde).

Olympique Lyon - Lille OSC 1:0 (0:0)

Branky: 74. Lacazette. Rozhodčí: J. Brisard – B. Pages, A. Auger. ŽK:41. D. Da Silva, 51. Lepenant, 67. Lukeba - 48. David.

Olympique Lyon Lopes – D. Da Silva (46. Lepenant), Boateng, Lukeba – Gusto, Caqueret (72. Faivre), T. Mendes, Tagliafico – Aouar (66. Reine-Adélaïde) – M. Dembélé (66. Toko Ekambi), Lacazette (C) (87. Cherki).

Lille OSC Chevalier – B. Diakité, Fonte (C), Djaló (86. Zedadka), Ismaily (46. Alexsandro) – André, And. Gomes (86. Bayo) – Weah (70. Únás), Cabella, Ang. Gomes (70. Bamba) – David.

21. Paris FCParis FC 1 0 0 0 2:2 1

1. - 3. : Postup, 4. : Postup - Liga mistrů (kvalifikace), 5. : Postup - Evropská liga (skupina), 6. : Postup - Evropská konferenční liga (kvalifikace), 17. - 18. : Sestup