Moussa Sissoko (vlevo) a Harry Kane z Tottenhamu radí rozhodčímu.

Moussa Sissoko (vlevo) a Harry Kane z Tottenhamu radí rozhodčímu. | foto: AP

Brentford jízdu Ligovým pohárem do finále nedotáhl, zastavil ho Tottenham

• 6
Tottenham naplnil v semifinále anglického Ligového poháru roli favorita a druholigové fotbalisty z Brentfordu porazil 2:0. O první trofej od roku 2008 se svěřenci trenéra Josého Mourinha utkají v dubnu ve Wembley s vítězem manchesterského derby mezi United a City, jež se hraje ve středu.

Čtvrtý tým tabulky Premier League poslal do vedení ve 12. minutě Moussa Sissoko a konečnou podobu výsledku dal v 70. minutě Son Hung-min.

Brentford, jenž na cestě do semifinále vyřadil čtyři prvoligové týmy, se radoval v 63. minutě z vyrovnání, ale gól Ivana Toneyho nebyl uznán po zásahu VAR kvůli drobnému ofsajdu.

Poslední minuty jeden z adeptů na postup do Premier League dohrával o deseti bez vyloučeného Joshe Dasilvy.

Tottenham se tak ocitl jednu výhru od zisku první trofeje po 13 letech od vítězství právě v Ligovém poháru. Finále se bude hrát 25. dubna.

Tottenham Hotspur - Brentford FC 2:0 (1:0)

Branky: 12. Sissoko (Reguilón), 70. Son (Ndombele). Rozhodčí: Dean – Hussin, Robathan.. ŽK:52. Reguilón - 14. Cańos, 18. Janelt, 51. Mbuemo. ČK:84. Dasilva.

Tottenham Hotspur Lloris – Aurier, Sánchez, Dier, Regulión (71. Davies) – Højbjerg (86. Tanganga), Sissoko – Moura (72. Winks), Ndombele, Son (89. Vinícius) – Kane.

Brentford FC Raya – Dalsgaard, Pinnock, Sørensen, Henry – Dasilva, Janelt (74. Marcondes), Jensen – Mbeumo (81. Forss), Canos (74. Fosu), Toney.