Leverkusen slaví šťastné vítězství

• 1
Berlín - Leverkusen, soupeř Ostravy ve třetím předkole Ligy mistrů, má za sebou opačnou partii, než Slezané. Zatímco Baník vedl, ale o vítězství v závěru přišel, Bayer s Hannoverem prohrával, ale se štěstím výhru vydřel v poslední minutě. Ani Dortmundu se nedařilo, slabé výkony z posledních dní potvrdil i v prvním kole Bundesligy. Doma nestačil na Wolfsburg.

Útočník ze země mistrů světa Franca dokonal zvrat, protože ještě v poločase Leverkusen prohrával 0:1. O vyrovnání se zasloužil krátce po přestávce Schneider.

V generálce před vstupem do pohárových bojů nastoupil Leverkusen v sestavě Butt - Juan (75. Placente), Nowotny, Roque Junior - Ramelow - Freier (46. Bierofka), Schneider, Ponte, Babic (46. Krzynowek) - Berbatov, Franca.

Dortmund začal sezonu tak, jak se trápil v té předchozí. S Tomášem Rosickým a Janem Kollerem v sestavě prohrál na domácím hřišti s Wolfsburgem 1:2, přestože v utkání vedl. Poločasovou přestávku ale orámoval dvěma góly účastník Eura Thomas Brdaric a finančně strádající klub z Vestfálska s novým trenérem Bertem van Marwijkem utrpěl po vyřazení z Poháru Intertoto další ránu.

Tím spíš, že soupeř vyhrál v dortmundské Areně poprvé v historii. Potupě přihlíželo 71.000 diváků, které zahřál jen po půlhodině hry vedoucím gólem Brazilec Ewerthon. Naopak mezi těmi, kdo promarnili i vyložené příležitosti, byli i oba čeští reprezentanti. Rosický pak ještě čtyři minuty před koncem sám před brankářem neproměnil a po něm znovu Koller ani Ewerthon nebyli s to alespoň vyrovnat.

V zápase Hamburku s Bayernem patřil podle německých agentur k nejlepším hráčům domácí záložník David Jarolím, ale ani jeho výkon na favorita nestačil a mnichovský celek se staronovým kapitánem Oliverem Kahnem v brance vyhrál 2:0.

Bochum s Vratislavem Lokvencem v útočné dvojici uhrála remízu 2:2 v Berlíně, kde dotáhla dvoubrankové manko.

Brazilský útočník Cacau ve službách Stuttgartu zaznamenal hned v úvodním kole německé fotbalové ligy hattrick. Jeho střeleckou potenci odnesl nováček z Mohuče, jenž ve svém vůbec prvním utkání v bundeslize prohrál 2:4.

Dalšímu nováčkovi Arminii Bielefeld se premiéra podařila přece jen o něco lépe. V druhé nedělní dohrávce remizoval s Borussií Mönchengladbach 0:0. V utkání se představili čtyři čeští fotbalisté - obranu Arminie dirigoval Petr Gabriel, hosty hnal do útoku záložník Ivo Ulich, jehož zezadu jistil Milan Fukal. Na závěrečných dvanáct minut se dostal na hřiště i Václav Svěrkoš, ani bývalému ostravskému útočníkovi se však Haina v brance domácích překonat nepodařilo.

Výsledky - 1. kolo:
Kaiserslautern - Norimberk 1:3 (58. Zandi z pen. - 12. Banovič z pen., 61. Vittek, 84. L. Müller), Freiburg - Rostock 0:0, Dortmund - Wolfsburg 1:2 (30. Ewerthon - 43. a 64. Brdaric), Leverkusen - Hannover 2:1 (49. Schneider, 90.+1 Franca - 15. Tarnat), Hertha Berlín - Bochum 2:2 (6. Gilberto, 44. Marcelinho - 65. Kalla, 70. Madsen z pen.), Hamburk - Bayern Mnichov 0:2 (22. Ballack, 71. Deisler), Stuttgart - Mohuč 4:2 (20., 29. a 78. Cacau, 51. Meissner - 49. Babatz, 75. Bodog), Bielefeld - Mönchengladbach 0:0.

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Český fotbalista Jan Koller z Borussie Dortmund bojuje o míč v utkání prvního kola německé ligy s Pablem Thiamem z Wolfsburgu (vzadu).