Leverkusen prohrál, Papadopulos se zranil

• 8
Berlín - Český útočník Michal Papadopulos se poprvé na podzim dostal do základní sestavy Leverkusenu, který je jedním ze čtyř soupeřů Sparty v základní skupině Poháru UEFA. Při porážce 0:1 na hřišti mistrovského Stuttgartu však kvůli poranění stehenního svalu odehrál jen 36 minut. Jedinou branku zápasu vstřelil v 72. minutě domácí obránce Beck.

Leverkusen prohraný duel odehrál v sestavě: Adler - Castro (63. Greško), Friedrich, Sinkiewicz, Sarpei - Haggui, Rolfes - Kiessling (70. Freier), Barbarez, Barnetta - Papadopulos (36. Gekas).

Hamburk využil zaváhání lídra německé ligy Bayernu Mnichov, který jen remizoval 0:0 s Borussií Dortmund, a po vítězství 1:0 na hřišti předposledního Duisburgu ztrácejí na druhém místě na vedoucí celek tabulky čtyři body.

Výhru zařídil gólem v 37. minutě belgický obránce Vincent Kompany po přímém kopu Piotra Trochowského. Český záložník David Jarolím odehrál v dresu Hamburku 86. minut.

Utkání českých brankářů Jaroslava Drobného a Jana Laštůvky skončilo vítězstvím Drobného, jeho Hertha Berlín zvítězila nad Bochumí 2:0. Berlínský tým si výhru zajistil již během první půle, kdy se dostal do vedení po nešťastné vlastní brance Maltritze a střele z 15 metrů v podání Panteliče.

Třetí český brankář v německé lize Jaromír Blažek inkasoval dokonce třikrát, ale ani jednomu gólu nemohl zabránit. Norimberk prohrál na hřišti Wolfsburgu 1:3. Bývalého gólmana Sparty nejprve překonal vlastní spoluhráč, když ho po závaru ve vápně hlavičkou přehodil Charisteas.

O chvíli později Blažka obstřelil Grafite a po změně stran zpečetil výhru Wolfsburgu Dejagah. Výhru mohl slavit také obránce Jan Šimůnek, který stejně jako na druhé straně Tomáš Galásek odehrál celé utkání.

Fotbalisté Schalke se v souboji druhého a třetího celku loňského ročníku rozešli s Brémami smírně 1:1. Schalke šlo do vedení, když Grössmüller přesně zahrál přímý kop. O dělbě bodů rozhodla opět standardní situace poté, co na druhé straně zaúřadoval často skórující obránce Naldo.

V páteční předehrávce gól nepadl, domácí Frankfurt uhrál s hostujícím Hannoverem jen bezbrankovou remízu. Útočník Jiří Štajner šanci v hannoverské sestavě nedostal.

Výsledky - 11. kolo: Bielefeld - Chotěbuz 1:1 (78. Kamper - 90. Sörensen), Hertha Berlín - Bochum 2:0 (26. vlastní Maltritz, 35. Pantelič), Rostock - Karlsruhe 0:0, Schalke - Brémy 1:1 (14. Grössmüller - 34. Naldo), Stuttgart - Leverkusen 1:0 (72. Beck), Wolfsburg - Norimberk 3:1 (30. vlastní Charisteas, 34. Grafite, 67. Dejagah - 54. Misimovič z pen.), Frankfurt - Hannover 0:0, Dortmund - Bayern Mnichov 0:0, Duisburg - Hamburk 0:1 (37. Kompany).

18. Chotěbuz 11 0 5 6 7:21 5

Fotbalisté Schalke Carlos Grossmueller a Gerald Asamoah (nahoře) oslavují branku v utkání s Werderem Brémy.

Fotbalisté Schalke oslavují branku Carlose Grossmuellera (vlevo) v utkání s Werderem Brémy.

Andreas Beck (vpravo)ze Stuttgartu oslavuje se svým spoluhráčem Julianem Schusterem těsnou výhru nad Leverkusenem.