Lens byl doma rád za remízu

Paříž - Fotbalisté Lensu, vedoucího týmu francouzské ligy, překvapivě remizovali v dohrávce 20. kola s posledními Metami 2:2. V dohrávaném utkání 23. kola zvítězilo Lille brankou Cheyroua nad Troyes 1:0. Kromě těchto dvou odložených zápasů bylo o víkendu ve Francii na programu semifinále Ligového poháru. Bordeaux vyhrálo gólem Paulety z penalty 1:0 nad pařížským St. Germain. Druhým finalistou se stal celek z Lorientu, který porazil Rennes gólem útočníka Darchevilla rovněž 1:0.

Jeden bod za ligovou remízu Lens zachránil až v závěru zápasu. V 71. minutě snížil svou desátou brankou v sezóně Daniel Moriera a dvě minuty před koncem vyrovnal z pokutového kopu Diouf. Po zákroku, za který byla nařízena penalta, navíc dostal druhou žlutou kartu Frederic Meyrieu. Český záložník Radek Bejbl je zraněn a v utkání domácím chyběl.

Portugalský útočník Pauleta zajistil gólem z penalty týmu Bordeaux vítězství 1:0 St. Germain. Pokutový kop byl nařízen v 82. minutě za faul domácího kapitána Frederika Dehua na Christopha Dugarryho. Bordeaux postoupilo do finále Ligového poháru potřetí v historii.

Výsledky
Ligový pohár, semifinále:
Paříž St.Germain - Bordeaux 0:1 (82. Pauleta z pen.), Lorient - Stade Rennes 1:0 (64. Darcheville).

Liga,  20. kolo: Lens - Mety 2:2 (71. Moreira, 88. z pen. Diouf - 26. vlastní Wallemme, 54. Baticle), 23. kolo: Lille - Troyes 1:0 (48. Br. Cheyrou).

1. Lens      27 16 8 3 45:20 56
2. Lyon      27 15 5 7 54:29 50
3. Auxerre  25 13 9 3 34:22 48
4. Lille      28 12 11 6 32:24 46
5. St. Germain 27 11 12 4 35:20 45
6. Bordeaux 26 11 8 7 27:21 41
7. Troyes    28 10 7 11 32:31 37
8. Monako  27 9 8 10 30:30 35