La Coruni se vzdaluje Liga mistrů

• 1
Madrid - Fotbalistům La Coruni se vzdálila vidina postupu do Ligy mistrů. Ve španělské soutěži v sobotu prohráli v San Sebastianu 0:1 a v tabulce jsou devátí. Deportivo, které v uplynulých pěti letech nikdy neskončilo v lize hůř než třetí, porazil svým gólem ze 17. minuty záložník Gari Uranga, jenž se trefil efektní hlavičkou v pádu.

Real Madrid si připsal očekávané tři body za vítězství 2:0 v Levante. Obě branky hostů vstřelil Brazilec Ronaldo, který se trefil v 37. a v 83. minutě.

Nezaváhala však ani Barcelona, jež díky trefám Ronaldinha a Giulyho porazila stejným rozdílem Getafe. Katalánský velkoklub vede tabulku stále s šestibodovým náskokem.

Třetí příčku za suverénním duem udrželi hráči Villarrealu, kteří se museli spokojit s bezbrankovou remízou z utkání s Betisem Sevilla. Stejný výsledek uhrála Valencie na Mallorce a trápící se obhájci titulu jsou sedmí.

V boji o postup do Ligy mistrů klopýtla také Sevilla, která prohrála doma 0:1 s Pamplonou a poprvé po třech výhrách ztratila body.

Z malé gólové úrody vyčníval pouze duel Zaragozy s poslední Numancií, kdy hráči domácího Realu nastříleli během osmnácti minut pět gólů. Protože se však Cani trefil do vlastní branky, odvezli si hosté "pouze" porážku 1:4.

Téměř deset minut přesčas se hrál duel Santanderu s Bilbaem a pomohlo to hostujícímu Athletiku. Bezbrankový stav změnil nejprve osm minut po skončení řádné hrací doby Orbaiz z penalty a definitivu stanovil o chvíli později Tiko.

Výsledky - 32. kolo:
San Sebastian - La Coruňa 1:0
(17. Uranga), Albacete - Málaga 1:2 (66. Pacheco - 52. Duda, 83. Amoroso z pen.), Santander - Bilbao 0:2 (90.+8. Orbaiz z pen., 90.+9. Tiko), Zaragoza - Numancia 4:1 (63. a 69. Villa, 78. Ponzio, 81. Savio - 66. vlastní Cani), Mallorca - Valencie 0:0, Villarreal - Betis Sevilla 0:0, Atlético Madrid - Espaňol 0:0, FC Sevilla - Pamplona 0:1 (26. Morales), Levante - Real Madrid 0:2 (37. a 83. Ronaldo), Barcelona - Getafe 2:0 (30. Ronaldinho, 56. Giuly).