Jan Koller (Samara) hlavičkuje

Jan Koller (Samara) hlavičkuje | foto: Profimedia.cz

Koller s Necidem se trefili v ruské lize, ani jeden však neslavil výhru

• 6
Třinácté kolo ruské fotbalové ligy přineslo i dva góly českých fotbalistů. Jan Koller dal jedinou branku Samary, která podlehla 1:2 Kazani, trefa Tomáše Necida pomohla CSKA Moskva alespoň k bodu z duelu s Těrekem Groznym.

Šestatřicetiletý Koller, jenž se pod novým koučem Ivanem Haškem možná vrátí do národního týmu, se trefil zblízka po půlhodině hry.

Autor rekordních 55 gólů v české reprezentaci v ten moment reagoval na vedoucí gól Semaka z 20. minuty a vyrovnal na 1:1.

Rozhodující trefu zaznamenal v 63. minutě kazaňský Bucharov, jenž navázal na hattrick z minulého kola.

Stejně jako Koller odehrál za Samaru celý zápas Jiří Jarošík.

Necid nastoupil v základní sestavě CSKA Moskva, které poslal hlavou v 67. minutě do vedení proti Těreku Groznyj.

Čečenský klub však vzápětí vyrovnal na konečných 1:1 z penalty, když Aldoninovu hru rukou potrestal rumunský internacionál Daniel Pancu.

Výsledky 13. kola:
Chimki - Saturn MO 1:0, Perm - Dynamo Moskva 3:1, Samara - Kazaň 1:2 (za domácí gól Koller), CSKA Moskva - Groznyj 1:1 (za domácí gól Necid), Rostov na Donu - Spartak Moskva 0:1, Petrohrad - FK Moskva 1:0, Lokomotiv Moskva - Tomsk 0:0, Krasnodar - Nalčik 2:2.