Kanonýr Marič zastavil Leverkusen

• 6
Nepříjemné překvapení připravili fotbalisté Wolfsburgu v dohrávaných zápasech 18. kola vedoucímu Leverkusenu. Porazili jeje 2:1 a zahustili situaci na špici tabulky, kde zůstal Dortmund druhý už jen o skóre. O překvapivou výhru domácího týmu se dvěma góly postaral chorvatský útočník Tomislav Marič. Dvakrát se trefil už ve čtvrtém utkání za sebou a vyrovnal tak čtyřiatřicet let starý bundesligový rekord Lothara Emmerich z Dortmundu.

V Kaiserslauternu se sešli na hřišti otři čeští fotbalisté. Spokojenější byli Tomáš Votava a Roman Týce, jejich Mnichova 1860 porazil tým Vratislava Lokvence 3:1.

Obránci Milanu Fukalovi se vrací v německé fotbalové lize forma. V úterním zápase dal jeden z gólů Hamburku, který porazil Chotěbuz 5:2, a společně s Royem Prägerem, jenž se trefil dvakrát, jej označila agentura SID za nejlepší hráče zápasu. Na výhře se podílel celou dobu i Tomáš Ujfaluši. Dortmund s Tomášem Rosickým a Janem Kollerem, jenž byl v 76. minutě střídán, nepotěšil Marek Nikl. Ten svojí brankou pomohl Norimberku k remize 2:2.

Borussia Dortmund nevyužila možnost dostat se alespoň na den před vedoucí Leverkusen a je horším skóre druhá. Za bod mohl být favorit nakonec rád, protože Norimberk vedl ještě zhruba dvacet minut před koncem zápasu 2:0, ale Dortmund stačil vyrovnat. V domácím týmu viděl žlutou kartu David Jarolím, u hostů Tomáš Rosický. Oba odehráli celé utkání.

Osmdesát minut vydržel v sestavě Mönchengladbachu Ivo Ulich a jeho tým uhrál bezbrankovou remízu v Mnichově s Bayernem. Ten je v tabulce až pátý s pětibodovou ztrátou na vedoucí Leverkusen.

18. kolo: Bayern Mnichov - Borussia Mönchengladbach 0:0, Hertha Berlín - FC St. Pauli 2:2 (62. Marcelinho, 85. Schmidt - 50. Meggle z pen., 63. Rath), 1. FC Norimberk - Borussia Dortmund 2:2 (52. Müller, 65. Nikl - 73. Ricken, 76. Stevič), Werder Brémy - SC Freiburg 3:2 (11. Bode, 52. Krstajič, 59. Skripnik z pen. - 45. Coulibaly, 54. Zeyer), Hamburger SV - Energie Chotěbuz 5:2 (52. a 60. Präger, 63. Fukal, 74. Mahdavíkia,  82. Barbarez - 26. Schröter, 83. Reghecampf), Rostock - Schalke 1:3 (70. Oswald - 17. a 75. Wilmots, 26. Sand), Wolfsburg - Leverkusen 3:1 (57. a 77. Marič, 40. Ponte - 87. Neuville), Kolín n. R. - Stuttgart 0:0, Kaiserslautern - Mnichov 1860 1:3 (57. Klose - 70. Hässler z pen., 77. Max, 86. Wiesinger).