AS Řím - Lazio: domácí kapitán Francesco Totti (vpravo) uniká Guglielmu Stendardovi | foto: AP

Juventus zdolal ligového lídra Inter Milán, nervózní derby vyhrál AS Řím

• 24
Ve šlágru 15. kola italské nejvyšší soutěže zvítězil domácí Juventus 2:1 nad lídrem soutěže Interem Milán. Milánští fotbalisté prohráli poprvé po osmi zápasech. Ve vypjatém derby se z těsné výhry 1:0 nad Laziem radoval AS Řím.

Jedinou branku utkání vstřelil dvanáct minut před koncem střídající obránce Cassetti.

Utkání muselo být v prvním poločase na téměř deset minut přerušeno kvůli výbuchům pyrotechniky v ochozech. Zatímco AS se v poslední době začalo
dařit, Lazio se dál trápí. V lize nevyhrálo od druhého kola a je až šestnácté.

Ve středu navíc vypadlo z Evropské ligy. Pozice trenéra Ballardiniho je po další prohře hodně nejistá.

Ve šlágru Juventus - Inter Milán lépe začali domácí. Ve 20. minutě zahrál Brazilec Diego volný přímý kop a míč se po několika odrazech a tečích dostal do branky hostů.

Situaci neunesl trenér Interu Mourinho, který byl za protesty vykázán na tribunu.

Úřadující mistr se ale rychle vrátil do zápasu a už o šest minut později vyrovnal přesnou hlavičkou kamerunský forvard Eto'o.

Rozhodující moment zápasu přišel po hodině hry, když Sissokovu střelu dorazil po povedené kličce záložník Marchisio.

Juventus sice přišel v závěru o vyloučeného středopolaře Mela, ale hubený náskok si pohlídal. Domácí krajní záložník Zdeněk Grygera přišel na hřiště až v 90. minutě v rámci taktického střídání.

Fotbalisté AC Milán porazili v 15. kole italské ligy Sampdorii Janov jasně 3:0 a popáté v domácí soutěži zvítězili. Hosté si naopak zopakovali tříbrankový debakl, který utržili v minulém kole v městském derby od FC Janov.

Domácí rozhodli o výsledku už v první půlhodině, ve které dali všechny tři branky. První z nich vstřelil už v 2. minutě útočník Boriello, který hlavičkoval po přesném centru Brazilce Ronaldinha.

Držitel Zlatého míče z roku 2005 asistoval i u druhé gólové akce Nizozemce Seedorfa. Ten ve 21. minutě zaznamenal nechytatelnou dělovkou svůj 50. ligový gól.

Skóre uzavřel o tři minuty později nejlepší střelec domácích Pato, který zblízka nadvakrát překonal brankáře a posedmé v lize skóroval.

Nováček Parma pokračuje ve výborných výkonech a po remíze 2:2 s FC Janov si drží čtvrtou pozici.

Po dvou ligových prohrách za sebou zabrala Fiorentina, která doma porazila Bergamo 2:0 a poskočila z desátého na páté místo.

Neapol porazila nováčka Bari 3:2 a zvítězila po třech remízách.

Výsledek 15. kola: AC Milán - Sampdoria Janov 3:0 (2. Borriello, 21. Seedorf, 24. Pato), Juventus - Inter Milán 2:1 (20. Chiellini, 58. Marchisio - 26. Eto´o), Boloňa - Udine 2:1 (27. Adailton, 65. Di Vaio z pen. - 47. Di Natale), FC Janov - Parma 2:2 (14. Palacio, 67. Palladino - 36. a 59. Biabiany), Fiorentina - Bergamo 2:0 (26. Vargas, 89. Gilardino), Livorno - Chievo 0:2 (12. Rigoni, 66. Bentivoglio), Neapol - Bari 3:2 (54. a 88. Quagliarella, 71. Maggio - 49. Barreto, 62. Ranocchia), Palermo - Cagliari 2:1 (55. Budan, 65. Kjaer - 24. Matri), Siena - Catania 3:2 (51. Calaio, 56. Terzi, 62. Paolucci - 13. a 55. Martínez), AS Řím - Lazio Řím 1:0 (78. Cassetti).