Juventus se dostal na postupové příčky

• 10
Řím - Stíhací jízda, která má skončit návratem mezi italskou fotbalovou elitu, v podání Juventusu Turín pokračuje. Klub se poprvé ve druhé lize dostal na postupová místa. Porazil Brescii 2:0 a v tabulce mu po osmém vítězství za sebou patří díky skóre třetí místo. Za druhým Rimini zaostává o bod, od vedoucího Janova dělí turínský velkoklub tři body.

Juventus, v jehož dresu odehrál celý zápas Pavel Nedvěd, zahájil zápas slavnostním ceremoniálem na oslavu 109. výročí založení klubu.

Mezi hosty nechyběly slavné hvězdy minulosti včetně legendárního Francouze Michela Platiniho, jenž se v současnosti uchází o místo předsedy UEFA, či trenéra Marcella Lippiho, jenž v létě dovedl Itálii k titulu mistrů světa.

Domácí pak ve slavnostním duchu pokračovali i na hřišti a už v 6. minutě se po trefě Alessandra del Piera ujali vedení. Italský reprezentant měl v polovině prvního poločasu prsty i v druhém gólu, jeho přihrávku srazil do vlastní branky kuriózně rukou Corrado Colombo. Brescia zápas dohrála v deseti poté, co byl v 88. minutě vyloučen obránce Marco Zambelli za faul na Nedvěda.