Juventus doma prohrál s italským mistrem

• 1
Řím - Podruhé v řadě bez vítězství skončil zápas v italské lize pro vedoucí Juventus Turín. Po remíze minulý týden v Lecce ho na jeho hřišti nachytal AS Řím, úřadující mistr. Juventus tak po porážce 0:2 v 5. kole musel opustit první místo, o skóre ho totiž přeskočil AC Milán, který v neděli hraje v Perugii. Za Juventus odehrál celý zápas český fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd.O zbývajících zápasech 5. kola čtěte - ZDE

O výhru hostujícího týmu se zasloužil dobře trefeným přímým kopem Gabriel Batistuta, když obstřelil zeď. Podíl na gólu však má i brankář Gianluigi Buffon, který se špatně postavil a nechytil míč, jenž skončil přesně uprostřed branky.

Svou pozici nejdražšího gólmana na světě pak musel ve druhém poločase obhajovat třemi skvělými zásahy proti útokům Damiana Tommasiho, Francesca Tottiho a Batistuty. Juventus, v jehož dresu odehrál celý zápas Pavel Nedvěd, měl poté dvakrát blízko k vyrovnání. Pokus obránce Marka Iuliana však skončil na tyči a branka Davida Trezegueta z 68. minuty nebyla kvůli ofsajdu uznána.

Vybojovat remízu se Juvenutusu nepodařilo ani v závěrečné čtvrthodině, kdy hrál římský tým bez vyloučeného Batistuty. V nastaveném čase naopak Marcos Assuncao zvýšil na konečných 2:0.

Juventus Turín - AS Řím 0:2 (37. Batistuta, 90. Assuncao); další výsledky: Juventus - AS Roma 0:2, Brescia - Atalanta Bergamo 3:3, Fiorentina - Venezia 3:1, Inter - Bologna 1:0, Perugia - Milán 3:1, Piacenza - Turín 3:1, Udinese - Chievo 1:2, Verona - Lecce 2:1.