Cristiano Ronaldo (vlevo) z Juventusu se raduje se spoluhráčem Adrienem...

Cristiano Ronaldo (vlevo) z Juventusu se raduje se spoluhráčem Adrienem Rabiotem z gólu v pohárovém souboji s Juventusem Turín. | foto: Reuters

Ronaldo dvěma góly přiblížil Juventus k finále Italského poháru

• 3
Fotbalisté Juventusu díky dvěma brankám portugalského kanonýra Cristiana Ronalda vyhráli v úvodním semifinále Italského poháru na hřišti Interu Milán 2:1. Odveta se odehraje v Turíně za týden.

Ronaldo otočil na San Siru skóre už v prvním poločase poté, co se domácí ujali vedení v 9. minutě po brance Lautara Martíneze. Portugalský útočník ve 26. minutě vyrovnal z penalty po zbytečném faulu Ashleyho Younga na Juana Cuadrada a ve 35. minutě využil nedorozumění brankáře Interu Samira Handanoviče a obránce Alessandra Bastoniho k vstřelení druhého gólu.

Domácí nedokázali ve snaze o vyrovnání překonat veterána Gianluigiho Buffona. Třiačtyřicetiletý gólman sice neudržel Martínezovu střelu, pak ale ve svém 1100. utkání za klub či reprezentaci předvedl mimo jiné skvělý zákrok proti Matteovi Darmianovi.

V odvetě už bude moci Inter nasadit útočníka Romelua Lukakua, jenž dnes nehrál kvůli žlutým kartám. Vítěz se utká s lepším z druhého semifinále mezi Neapolí a Bergamem.