Český obránce Aleš Matějů z Brescie stráží míč před Valentinem Lazzarim z Lazia. | foto: Reuters

Brescia s Matějů a Zmrhalem ztratila dvougólové vedení, Lazio otočilo

• 1
Brescia s českými fotbalisty Alešem Matějů a Jaromírem Zmrhalem v základní sestavě neudržela dvoubrankové vedení a remizovala v 28. kole italské ligy 2:2 s Janovem. Lazio Řím otočilo domácí utkání s Fiorentinou a zvítězilo 2:1.

Brescia začala důležitý záchranářský souboj dobře a už ve 13. minutě vedla po trefách Alfreda Donnarummy a Alessandra Sempriniho 2:0. Janov se ale vrátil do hry v 38. minutě po penaltě Iaga Falqueho a vyrovnání zařídil z dalšího pokutového kopu Andrea Pinamonti.

Janov tak udržel na 17. místě osmibodový náskok na svého dnešního soupeře, na sestupové pásmo má ale náskok jen jeden bod. Brescia zůstává po druhé remíze za sebou poslední.

Lazio v minulém kole neudrželo dvoubrankový náskok a podlehlo Bergamu, tentokrát naopak předvedlo obrat. Fiorentinu poslal do vedení v 25. minutě po slalomu mezi protihráči a přesném zakončení Franck Ribéry. V 67. minutě ale rozhodčí nařídil penaltu ve prospěch Římanů, se kterou si s přehledem poradil nejlepší střelec soutěže Ciro Immobile. Lazio kopalo už 15. pokutový kop v sezoně.

Obrat dokonal sedm minut před koncem řádné hrací doby Luis Alberto. Lazio tak nadále ztrácí ze druhého místa na vedoucí Juventus čtyři body, Fiorentina je v neúplné tabulce třináctá.

Sobotní výsledky a program 28. kola: Brescia - FC Janov 2:2 (10. Donnarumma, 13. Semprini - 38. Falque z pen., 70. Pinamonti z pen.), Cagliari - FC Turín 4:2 (12. Nández, 17. Simeone, 46, Nainggolan, 68. Joao Pedro z pen. - 60. Bremer, 66. Belotti), Lazio Řím - Fiorentina 2:1 (67. Immobile z pen., 83. Alberto - 25. Ribéry).

Brescia Calcio - Janov CFC 2:2 (2:1)

Branky: 10. Alfredo Donnarumma, 13. Semprini - 38. Falqué, 70. Pinamonti. Rozhodčí: Irrati – Tegoni, Cecconi. ŽK:45+1. Matějů, 69. Dessena, 76. B. Bjarnason, 86. Dessena - 58. C. Zapata, 71. Biraschi.

Brescia Calcio Joronen – Sabelli, Papetti, Matějů, Semprini (68. Martella) – B. Bjarnason (83. Rômulo), Tonali (83. Ghezzi), Dessena, Zmrhal (73. Ayé) – Torregrossa (68. Skrabb), Alfredo Donnarumma.

Janov CFC Perin – Romero, Soumaoro (53. Schöne), C. Zapata – Biraschi, Behrami (66. Lerager), Sturaro, A. Barreca (59. Ghiglione) – Falqué (53. Pandev) – Destro (59. A. Sanabria), Pinamonti.

Přejít na on-line reportáž

Cagliari Calcio - Turín FC 4:2 (2:0)

Branky: 12. Nández, 18. Simeone, 46. Nainggolan, 68. João Pedro - 60. Bremer, 65. Belotti. Rozhodčí: Mariani – Colarossi, Bottegoni. ŽK:32. Mattiello, 76. Cigarini, 80. Carboni.

Cagliari Calcio Cragno – Walukiewicz, Ceppitelli (C), Carboni (87. Cacciatore) – Mattiello (59. Ionita), Nández, Nainggolan (59. Cigarini), Rog, Lykogiannis (66. Pellegrini) – João Pedro (87. Ragatzu), Simeone.

Turín FC Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri (62. Ansaldi), Meïté, Rincón (75. Singo), Berenguer (81. Millico) – Edera (59. Verdi) – Aina (74. Lukić), Belotti (C).

S. S. Lazio - ACF Fiorentina 2:1 (0:1)

Branky: 67. Immobile, 83. Alberto - 25. Ribéry. Rozhodčí: Fabbri – Ranghetti, Galetto. ŽK:7. Parolo, 24. S. Milinković-Savić, 45. Bastos, 55. Jony, 79. S. Radu - 5. Dalbert, 32. Milenković. ČK:90+6. Trenér Inzaghi - 90+4. Vlahović.

S. S. Lazio Strakoša – Patric, Acerbi, Bastos (46. S. Radu) – Lazzari (81. Marušić), S. Milinković-Savić, Parolo, Alberto (90+1. Anderson), Jony (81. J. Lukaku) – F. Caicedo (68. Correa), Immobile (C).

ACF Fiorentina Drągowski – Milenković, Pezzella (C), Ceccherini (75. Venuti) – Lirola, R. Ghezzal, Badelj (84. Pulgar), Castrovilli, Dalbert (46. Igor) – Ribéry (84. Sottil), Cutrone (63. Vlahović).