Fikayo Tomori z AC Milán se snaží zastavit postup Jonathana Ikoného z Fiorentiny. | foto: Reuters

Úřadující mistr AC Milán prohrál ve Florencii, Barák naskočil v závěru

• 0
Úřadující mistr italské fotbalové ligy AC Milán v 25. kole po sérii tří výher podlehl na stadionu Fiorentiny 1:2. Domácí záložník Antonín Barák do zápasu zasáhl až v nastavení druhého poločasu.

Ve 14. minutě byl zápas na 60 sekund přerušen, aby přítomní vzdali potleskem hold bývalému kapitánovi Fiorentiny Davide Astorimu, který před pěti lety zemřel v 31 letech na srdeční zástavu a nosil dres s číslem 13.

Diváci na stadionu Artemia Franchiho viděli branku až v 49. minutě. Po faulu Tomoriho proměnil penaltu González. Náskok domácích zvýšil střídající Jovič, v nastavení už jen zmírnil porážku AC Hérnandez.

Fotbalisté Bergama uhráli doma s Udinese bezbrankovou remízu a počtvrté z posledních pěti zápasů nezvítězili. Záložník Lukáš Vorlický do zápasu zasáhl až v nastavení.

Sobotní výsledky 25. kola: Monza - Empoli 2:1 (19. Ciurria, 67. Izzo - 51. Satriano), Bergamo - Udinese 0:0, Fiorentina - AC Milán 2:1 (49. González z pen., 87. Jovič - 90.+4 Hernández).

AC Monza - Empoli FC 2:1 (1:0)

Branky: 19. Ciurria, 67. Izzo - 51. Satriano. Rozhodčí: E. Feliciani – F. Meli, G. Peretti. ŽK:45+2. Birindelli, 49. Pessina - 33. Parisi, 45+1. Akpa-Akpro, 53. Marin.

AC Monza Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Birindelli (71. Colpani), Pessina (C), Sensi (65. Machín), Augusto (65. F. Carboni) – Ciurria, Caprari (82. Valoti) – Petagna (82. Gytkjaer).

Empoli FC Perisan – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi (87. Cacace) – Akpa-Akpro (87. E. Vignato), Marin, Bandinelli (C) (71. Fazzini) – Baldanzi (71. Pjaca) – Caputo (80. Piccoli), Satriano.

Atalanta Bergamo - Udinese Calcio 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Ghersini D.. ŽK:44. Éderson, 45+2. Djimsiti - 35. Lovrić, 42. Becão, 77. Ebosele.

Atalanta Bergamo Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti – Ruggeri, de Roon, Koopmeiners (41. Éderson), Maehle – Boga (62. Pašalić), Höjlund, Lookman (62. Muriel).

Udinese Calcio Silvestri – N. Pérez, Bijol, Becão (C) – Udogie, Lovrić (79. Samardžić), Walace, Arslan (59. Pereyra), Ebosele (79. Masina) – Success (65. Thauvin), Beto.

ACF Fiorentina - AC Milán 2:1 (0:0)

Branky: 49. González, 87. Jović - 90+5. Hernández. Rozhodčí: Di Bello – Mokhtar, Palermo. ŽK:70. González - 11. Thiaw, 35. Messias, 80. Kalulu.

ACF Fiorentina P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi (C) (74. Ranieri) – Bonaventura (81. Castrovilli), Amrábat (90+1. Barák), Mandragora – Ikoné, Cabral (81. Jović), González (90+1. Sottil).

AC Milán Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori – Messias (74. Saelemaekers), Binnásir (66. Bakayoko), Tonali, Hernández (C) – De Ketelaere, Rebić (66. Origi) – Giroud (66. Ibrahimović).