Fernando Llorente z Neapole slaví trefu v utkání s Lecce.

Fernando Llorente z Neapole slaví trefu v utkání s Lecce. | foto: Reuters

Krejčí hrál za Boloňu druhý poločas, Llorente pomohl k výhře Neapole

• 0
Fotbalisté Neapole ve čtvrtém kole italské ligy zásluhou dvou gólů útočníka Fernanda Llorenteho vyhráli 4:1 na hřišti Lecce. Sérii bez porážky natáhl AS Řím, který díky brance Edina Džeka v nastavení zvítězil 2:1 nad Boloňou. Za ní odehrál celý druhý poločas český reprezentant Ladislav Krejčí.

Llorente otevřel skóre v 28. minutě a druhou branku přidal osm minut před koncem, kdy stanovil konečný výsledek. Druhý gól Neapole dal z penalty před přestávkou Lorenzo Insigne, na 3:0 zvýšil po přestávce Fabián Ruiz a za domácí poté pouze snížil z pokutového kopu Marco Mancosu.

Matějů a Zmrhal slaví, Barák mezi poraženými. Inter skolil AC Milán

Neapol je v tabulce třetí o bod za Juventusem a o tři za vedoucím Interem Milán. O bod zpět je na čtvrté příčce AS Řím, který o vítězství v Boloni rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení. Na úvodní gól hostujícího Aleksandara Kolarova ještě odpověděl z penalty Nicola Sansone, ale pak se trefil Džeko. Za domácí odehrál celý druhý poločas Ladislav Krejčí.

Prvních bodů v sezoně se dočkala Sampdoria Janov, která porazila 1:0 FC Turín. Jedinou branku zápasu dal v 56. minutě Manolo Gabbiadini.

Francouzský záložník Franck Ribéry si první gól v Serii A připsal v 66. minutě a Fiorentinu poslal do vedení 2:0. Ani to však hostům nestačilo, protože v 84. minutě snížil Josip Iličič a v páté minutě nastavení vyrovnal Timothy Castagne. Fiorentina tak v nové sezoně stále čeká na první vítězství a je poslední. Bergamo je páté.

Nedělní výsledky 4. kola: Sassuolo - Spal Ferrara 3:0 (26. a 45.+2 Caputo, 47. Duncan), Boloňa - AS Řím 1:2 (54. Sansone z pen. - 49. Kolarov, 90.+3 Džeko), Lecce - Neapol 1:4 (61. Mancosu z pen. - 28. a 82. Llorente, 40. Insigne z pen., 52. Ruiz), Sampdoria Janov - FC Turín 1:0 (56. Gabbiadini), Bergamo - Fiorentina 2:2 (84. Iličič, 90.+5 Castagne - 24. Chiesa, 66. Ribéry), Lazio Řím - Parma 2:0 (8. Immobile, 67. Marušič).

US Sassuolo Calcio - Spal 3:0 (2:0)

Branky: 26. Caputo, 45+2. Caputo, 50. Duncan. ŽK:5. Traorè, 16. G. M. Ferrari, 53. Peluso - 37. Tomović, 69. Kurtić.

US Sassuolo Calcio Consigli – Toljan, Chiricheş, G. M. Ferrari, Peluso – Duncan, Obiang, Traorè (63. Magnanelli) – D. Berardi, Caputo (72. Locatelli), Derfel (79. Boga).

Spal Beriša – Vicari, Cionek, Tomović (76. Felipe) – Espeto, Kurtić, Murgia, Missiroli, D'Alessandro (25. Sala) – Di Francesco (65. Floccari), Petagna.

US Lecce - SSC Neapol 1:4 (0:2)

Branky: 61. Mancosu - 28. F. Llorente, 40. L. Insigne, 52. Ruiz, 82. F. Llorente. Rozhodčí: Piccinini – Galetto, Baccini. ŽK:37. Tachtsidis, 39. Gabriel, 49. Tabanelli - 22. Ghoulam, 45+1. Elmas, 53. Ruiz.

US Lecce Gabriel – Rispoli (70. Benzar), Lucioni, Rossettini, Calderoni – Tabanelli, Tachtsidis (46. Petriccione), Majer – Falco (65. Lapadula), Farias, Mancosu.

SSC Neapol Ospina – Malcuit, Nikola Maksimović, Koulibaly, Ghoulam – Elmas (74. Callejón), Ruiz, P. Zieliński, L. Insigne – Milik (73. Lozano), F. Llorente (87. Luperto).

UC Sampdoria - Turín FC 1:0 (0:0)

Branky: 57. Gabbiadini. Rozhodčí: Giacomelli – Giovane, Tolfo. ŽK:79. Rigoni, 80. Quagliarella - 60. De Silvestri.

UC Sampdoria Audero – Depaoli, A. Ferrari (70. Murillo), Colley – Bereszyński, Vieira, Ekdal, Murru – Rigoni, Quagliarella (83. Caprari), Gabbiadini (75. Linetty).

Turín FC Sirigu – Izzo, Lyanco, Bremer – De Silvestri, Baselli, Rincón, Meïté (68. Verdi), Aina (63. Laxalt) – Belotti, Zaza.

Bologna FC - AS Řím 1:2 (0:0)

Branky: 54. N. Sansone - 49. Kolarov, 90+4. Džeko. Rozhodčí: Luca Pairetto – Filippo Meli, Valentino Fiorito. ŽK:15. A. Poli, 41. Dijks, 56. Tomijasu - 13. Florenzi, 59. Zaniolo, 62. Džeko, 64. Veretout, 71. Mancini. ČK:85. Mancini.

Bologna FC Skorupski – Tomijasu, Bani, Denswil, Dijks (46. Krejčí) – A. Poli (C) (80. Palacio), Medel – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone – Destro (81. Santander).

AS Řím Pau López – Florenzi (C) (70. Spinazzola), Mancini, Fazio, Kolarov – Cristante, Veretout – Kluivert (51. Zaniolo), Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan (86. Juan Jesus) – Džeko.

S. S. Lazio - Parma Calcio 1913 2:0 (1:0)

Branky: 8. Immobile, 67. Marušić. Rozhodčí: Rosario Abisso – Tarcisio Villa, Lorenzo Gori. ŽK:46. Lucas Leiva - 24. Kulusevski, 61. Barillà, 90+1. Iacoponi. Diváci: 51500.

S. S. Lazio Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Marušić, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (74. Parolo), Alberto, Lulić (C) (85. Jony) – Correa – Immobile (63. F. Caicedo).

Parma Calcio 1913 Sepe – Gi. Pezzella, Alves (C), Iacoponi, Darmian – Barillà, Hernani, Brugman (79. Sprocati) – Gervinho (75. Karamoh), Inglese (85. Cornelius), Kulusevski.