Francesco Totti z AS Řím proměňuje penaltu v utkání proti Turínu. | foto: Profimedia.cz

Krejčí i Jankto hráli v italské lize, Totti dal svůj 250. gól

• 8
Ani jubilejní 250. branka Francesca Tottiho v italské lize nezabránila porážce AS Řím v Turíně. V nedělním programu italské ligy nastoupili v základních sestavách dva Češi. Ladislav Krejčí byl u remízy Boloni proti Interu Milán, čtvrtečnímu soupeři Sparty, Jakub Jankto hrál za Udinese.

Krejčí v sestavě Boloni nemohl chybět, vždyť ve středečním duelu italské ligy proti Sampdorii asistoval u obou branek a podílel se na vítězství. Tentokrát k výhře nepomohl, i bod ze San Sira proti Interu Milán je však pro Boloňu cenný.

Hosté v zápase dokonce vedli, když potrestali špatnou domácí rozehrávku a Mattia Destro dal gól. Vyrovnání zařídil Chorvat Ivan Perišič, který se krásně položil do centrovaného míče a křížnou střelou zamířil ke vzdálenější tyči.

Krejčí odehrál za Boloňu celý zápas, devadesát minut zvládl i Čech Jakub Jankto, který poprvé v kariéře nastoupil v základní sestavě Udinese. To však v Sassuolu prohrálo 0:1.

Sestavy českých soupeřů

Jak nastoupili protivníci Plzně, Sparty a Liberce v Evropské lize

AS Řím: Szczesny - Florenzi, Manolas, Fazio, Peres - Salah, De Rossi (46. Totti), Nainggolan (71. El Shaarawy), Strootman, Perotti (81. Paredes) - Džeko.

Inter Milán: Handanovič - Santon, Miranda, Ranocchia, Miangue - Medel, Kondogbia (28. Gnoukouri) - Candreva (74. Gabriel), Banega (65. Éder), Perišić - Icardi.

Fiorentina: Tatarusanu - Tomovič, Gonzalo Rodríguez (59. Vecino), Salcedo - Bernardeschi, Badelj (73. Tello), C. Sánchez, Milič - Iličič (82. Babacar), N. Kalinić, Valero.

Krátce po poledni zahájil nedělní program italské ligy duel Turína proti Římu. Hostující AS nevstoupil do utkání dobře, Belotti překonal římskou obranu už v 8. minutě. Stejný hráč byl krátce po přestávce faulován a v 53. minutě proměnil nařízený pokutový kop Falque, jenž je v Turíně na hostování právě z AS.

Dvě minuty poté se také z penalty Totti zapsal do historie jako druhý hráč po Silviu Piolovi, jenž dokázal v Serii A vstřelit 250 gólů. Na Piolův rekord mu ještě čtyřicet branek chybí.

Další historický zápis patřil domácím. Po hodině hry se podruhé přesně trefil Falque a pojistil první domácí výhru Turína nad AS od roku 1990. Minisouboj kamarádů z Premier League - brankářů Joea Harta a Wojciecha Szczesného, kteří v Itálii hostují z Manchesteru City, respektive Arsenalu vyhrál anglický gólman.

Šlágrem nedělního programu šestého kola měl být duel mezi Fiorentinou, která je v základní skupiny Evropské ligy soupeřem Liberce, a AC Milán. Zápas ovšem nenabídl žádný gól, jen neproměněnou penaltu domácího Josipa Iličiče.

Nedělní výsledky 6. kola: FC Turín - AS Řím 3:1 (8. Belotti, 52. z pen. a 65. Falqué - 55. Totti z pen.), FC Janov - Pescara 1:1 (47. Simeone - 85. Manaj), Inter Milán - Boloňa 1:1 (37. Perišič - 14. Destro), Lazio Řím - Empoli 2:0 (29. Keita, 90. Lulič), Sassuolo - Udine 1:0 (34. Defrel), Fiorentina - AC Milán 0:0, Crotone - Bergamo 1:3 (86. Simmy - 3. Petagna, 40. Kurtič, 45.+1 Gómez), Cagliari - Sampdoria Janov 2:1 (37. Joao Pedro, 88. Melchiorri - 86. Fernandes).