Lautaro Martinez z Interu Milán slaví gól. | foto: AP

Inter smazal dvougólové manko s Empoli a po výhře vede italskou ligu

• 0
Inter Milán porazil v italské fotbalové lize Empoli 4:2 a před víkendovými zápasy 36. kola vede tabulku o bod před městským rivalem AC. Dva góly vítězů dal Martínez, který je s 19 trefami nejlepším střelcem týmu. Janov v závěru otočil zápas s Juventusem a výhrou 2:1 zvýšil své naděje na záchranu.

Zápas na San Siru se přitom dlouho vyvíjel překvapivě. Už v páté minutě šli hosté do vedení zásluhou Pinamontiho, který v Empoli hostuje právě z Interu. Pro mladého útočníka to byl třináctý ligový gól v sezoně.

Další branka čtrnáctého týmu tabulky neplatila kvůli ofsajdu, ale po necelé půlhodině hry zvýšil na 2:0 Asllani.

Interu se však povedlo ještě do poločasu vyrovnat. Nejprve si dal vlastní gól Romagnoli a ve 45. minutě se nekompromisní střelou prosadil Martínez. Podobně přidal argentinský kanonýr další gól v 64. minutě a v nastavení pak ještě pojistil výhru střídající Sánchez.

Juventus, který už má jisté nejhůře čtvrté místo a účast v Lize mistrů, šel do vedení zásluhou desátého gólu Dybaly v tomto ligovém ročníku. Vyrovnání zařídili v 87. minutě střídající Gudmundsson a v páté minutě nastavení rozhodl Criscito z penalty za faul na Yeboaha. Janov je dál v sestupovém pásmu, ale ztrácí už jen bod na sedmnáctou Salernitanu, která hraje až v neděli.

Italská liga - 36. kolo: Inter Milán - Empoli 4:2 (45. a 64. Martínez, 40. vlastní Romagnoli, 90.+4 Sánchez - 5. Pinamonti, 28. Asllani), Janov - Juventus Turín 2:1 (87. Gudmundsson, 90.+5 Criscito - 48. Dybala)

Inter Milán - Empoli FC 4:2 (2:2)

Branky: 40. S. Romagnoli, 45. La. Martínez, 64. La. Martínez, 90+4. Sánchez - 5. Pinamonti, 28. Asllani. Rozhodčí: G. Manganiello – A. Berti, M. Galetto. ŽK:65. La. Martínez.

Inter Milán Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Dimarco (70. D'Ambrosio) – Dumfries (77. Darmian), Barella, Brozović, Çalhanoğlu (70. Vidal), Perišić – Correa (82. Sánchez), La. Martínez (70. Džeko).

Empoli FC Vicario – Fiamozzi (78. Benassi), S. Romagnoli (C), Luperto, Parisi – Żurkowski (61. Henderson), Štulac (69. Ismajli), Bandinelli – Asllani – Bajrami (61. Di Francesco, 68. Cutrone), Pinamonti.

Janov CFC - Juventus FC 2:1 (0:0)

Branky: 87. Gudmundsson, 90+6. Criscito - 48. Dybala. Rozhodčí: Sozza – Ranghetti, Vivenzi. ŽK:43. Melegoni, 78. Badelj - 29. Dybala, 34. Rugani, 44. Arthur.

Janov CFC Sirigu – Hefti, Östigard, Bani, Criscito (C) – Badelj, Galdames (46. Frendrup) – Melegoni (58. Ekuban), Amiri, Portanova (58. K. Yeboah) – Destro (69. Gudmundsson).

Juventus FC Szczęsny – Cuadrado (60. Sandro), Bonucci, Rugani, De Sciglio – Arthur (60. Zakaria), Miretti (74. Bernardeschi), Rabiot – Dybala (C) (79. Aké), Vlahović (74. Morata), Kean.