Aleksandar Kolarov z AS Řím slaví gól proti Boloni.

Aleksandar Kolarov z AS Řím slaví gól proti Boloni. | foto: AP

Fotbalisté AS Řím se obešli bez Schicka, porazili Boloňu a jsou pátí

• 0
Fotbalisté AS Řím bez zraněného útočníka Patrika Schicka v dohrávce 24. kola italské ligy porazili 2:1 Boloňu, v tabulce jsou pátí o jediný bod za AC Milán. V hostujícím týmu, jenž zůstal na sestupové osmnácté příčce, se na trávník z lavičky nedostal záložník Ladislav Krejčí.

Římané zvítězili stejným rozdílem jako minulý týden v Lize mistrů nad Portem. Skóre otevřel devět minut po přestávce z penalty Aleksandar Kolarov a druhý gól přidal v 73. minutě z voleje Federico Fazio.

Za Boloňu snížil v závěru po individuální akci Nicola Sansone, domácí si však druhou ligovou výhru za sebou vzít nenechali.

Český reprezentační útočník Schick je kvůli problémům se stehenním svalem na marodce už týden a zhruba stejnou dobu by ještě měl být mimo hru.

AS Řím - Bologna FC 2:1 (0:0)

Branky: 55. Kolarov, 73. Fazio - 84. N. Sansone. Rozhodčí: Di Bello – Cecconi, Caliari. ŽK:34. Cristante, 40. Florenzi, 90+3. Manolas - 12. Danilo, 24. Pulgar, 43. Edera, 90+2. Dijks. Diváci: 31 572.

AS Řím Olsen – Florenzi (C) (83. Santon), Manolas, Fazio, Kolarov – Lorenzo Pellegrini, N ́Zonzi, Cristante (46. El Shaarawy) – Zaniolo, Džeko, Kluivert (68. De Rossi).

Bologna FC Skorupski – M'Baye, Danilo, Helander, Dijks – A. Poli (C) (72. Džemaili), Pulgar (75. Falcinelli), Edera (66. Svanberg) – N. Sansone, Santander, R. Soriano.