Edin Džeko z Interu Milán se raduje z gólu v duelu s Fiorentinou. | foto: Reuters

Inter porazil i díky Džekově gólu Fiorentinu a opět vede italskou ligu

• 0
Fotbalisté Interu Milán otočili duel 5. kola italské ligy na hřišti Fiorentiny a po výhře 3:1 se vrátili do čela neúplné tabulky soutěže. Před druhou Neapolí, která má k dobru čtvrteční zápas se Sampdorií Janov, disponují jednobodovým náskokem. Fiorentina je s devíti body šestá.

Úřadujícího šampiona z Interu nezlomil ani nepříznivý vývoj utkání, když od 23. minuty prohrával po Sottilově trefě. „Nerazzurri“ duel otočili dvěma rychlými brankami v úvodu druhé půle. Nejprve překonal brankáře Dragowského nekompromisní ranou Darmian a tři minuty nato dokonal obrat hlavičkou po rohovém kopu Džeko. Bosenský útočník zaznamenal čtvrtou soutěžní branku od příchodu z AS Řím.

Naději na vyrovnání zkomplikoval domácím González, který dostal nejprve v 78. minutě po protestech žlutou kartu a poté, co rozhodčímu ještě ironicky zatleskal, inkasoval i červenou a musel ze hřiště. Čtvrté vítězství Interu v ligové sezoně zpečetil proti oslabenému soupeři v závěru Perišič.

Výsledky 5. kola:
Boloňa - FC Janov 2:2
(49. Hickey, 85. Arnautovic z pen. - 55. Destro, 89. Criscito z pen.), Bergamo - Sassuolo 2:1 (3. Gosens, 37. Zappacosta - 44. Berardi), Fiorentina - Inter Milán 1:3 (23. Sottil - 52. Darmian, 55. Džeko, 87. Perišič).

Bologna FC - Janov CFC 2:2 (0:0)

Branky: 49. Hickey, 85. Arnautović - 55. Destro, 89. Criscito. ŽK:30. Domínguez, 59. Bonifazi, 71. Medel - 43. Fares, 56. Destro, 60. Behrami, 84. Vanheusden.

Bologna FC Skorupski – De Silvestri, Medel, Bonifazi, Hickey (80. Dijks) – Domínguez, Svanberg (80. N. Sansone) – Orsolini (64. Skov Olsen), R. Soriano (C), Barrow (64. Vignato) – Arnautović.

Janov CFC Sirigu – Bani (80. Vanheusden), Nikola Maksimović, Criscito (C) – Cambiaso (80. Ghiglione), Badelj, Rovella (46. Behrami), Hernani (69. Pandev), Fares (59. Portanova) – Kallon, Destro.

Atalanta Bergamasca Calcio - US Sassuolo Calcio 2:1 (2:1)

Branky: 3. Gosens, 37. Zappacosta - 44. D. Berardi. Rozhodčí: Massa – Valeriani, Perrotti. ŽK:61. Malinovskyj, 74. Gi. Pezzella - 25. G. M. Ferrari, 90+1. Maxime López.

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti – Zappacosta (69. Maehle), Koopmeiners, de Roon, Gosens (69. Gi. Pezzella) – Malinovskyj (62. Iličić), Pessina (84. Pašalić) – D. Zapata (84. Piccoli).

US Sassuolo Calcio Consigli – Müldür, K. Ayhan, G. M. Ferrari, Kyriakopoulos – Frattesi (82. Maxime López), Magnanelli (C) (60. Harroui) – D. Berardi, Traorè (67. Djuričić), Boga (60. Raspadori) – Defrel (82. Scamacca).

ACF Fiorentina - Inter Milán 1:3 (1:0)

Branky: 23. Sottil - 52. Darmian, 55. Džeko, 87. Perišić. Rozhodčí: Fabbri – Costanzo, Passeri. ŽK:78. N. González - 18. Škriniar, 63. Darmian, 83. Çalhanoğlu. ČK:78. N. González.

ACF Fiorentina Drągowski – Benassi (65. Odriozola Arzallus), Milenković, Nastasić, Biraghi (C) – Bonaventura (84. Callejón), Torreira (65. S. Amrabat), Duncan (84. Kokorin) – Sottil (74. Saponara), Vlahović, N. González.

Inter Milán Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Darmian (66. Dumfries), Barella (70. Vecino), Brozović, Çalhanoğlu (83. Gagliardini), Perišić – Džeko (70. Alexis Sánchez), Lautaro Martínez (83. Dimarco).