Luis Muriel (vlevo) se obtáčí kolem Davida Calabrii v zápase Atalanty proti AC...

Luis Muriel (vlevo) se obtáčí kolem Davida Calabrii v zápase Atalanty proti AC Milán. | foto: AP

AC Milán je krůček od titulu, rozhodovat se bude v posledním kole

• 2
Fotbalisté AC Milán porazili v předposledním kole italské ligy 2:0 Atalantu Bergamo a mají na dosah první titul od roku 2011. Před druhým Interem Milán, který vyhrál 3:1 v Cagliari, vedou o dva body. Příští neděli proti Sassuolu jim stačí remíza.

V případě rovnosti bodů na konci sezony rozhoduje vzájemná bilance. Tu má AC Milán po výhře 2:1 a remíze 1:1 lepší než Inter.

O nedělním vítězství nad Atalantou rozhodli hráči AC ve druhém poločase. Výběr trenéra Stefana Pioliho poslal do vedení Rafael Leao a pojistku přidal v 75. minutě Theo Hernandez.

AC Milán natáhl sérii bez porážky v domácí lize na 15 zápasů a je velmi blízko 19. titulu v klubové historii. Triumf mohl slavit už v případě večerní ztráty městského rivala, ale Inter korunovaci ještě odložil.

Skóre zápasu otevřel Matteo Darmian a v 51. minutě poslal Nerazzuri do dvougólového vedení Lautaro Martínez. Vzápětí ale zápas zdramatizoval Charalambos Lykojannis.

Cagliari poté mělo několik slibných šancí, ale poslední slovo patřilo Interu a pět minut před koncem rozhodl Martínez. O titulu se tak rozhodne v posledním kole, ve kterém se AC představí v Sassuolu, Inter čeká Sampdoria.

Třetí místo si zajistila Neapol, která při domácí rozlučce odcházejícího Lorenza Insigneho porazila 3:0 FC Janov. Hostující celek poté výhra Interu nad Cagliari odsoudila k sestupu do Serie B.

Insigne se na výhře podílel gólem z penalty v 65. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Vítěz loňského Eura v Neapoli působil s krátkými přestávkami dvanáct let a už v lednu oznámil, že po sezoně odejde do Toronta v MLS.

Nedělní výsledky 37. kola: Boloňa - Sassuolo 1:3 (90.+1 Orsolini z pen. - 35. a 80. Scamacca, 75. Berardi), Neapol - FC Janov 3:0 (32. Osimhen, 65. Insigne, 81. Lobotka), AC Milán - Bergamo 2:0 (56. Leao, 75. Hernandez),  Cagliari - Inter Milán 1:3 (53. Lykojannis - 51. a 84. Martínez, 25. Darmian).

SSC Neapol - Janov CFC 3:0 (1:0)

Branky: 32. Osimhen, 65. Insigne, 81. Lobotka. Rozhodčí: Fabbri – Passeri, Costanzo. ŽK:87. Lobotka - 38. Galdames. Diváci: 50 000.

SSC Neapol Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Rui (73. Ghoulam) – Anguissa (83. Demme), Ruiz (73. Lobotka) – Lozano, Mertens (73. Zieliński), Insigne (C) (88. Elmas) – Osimhen.

Janov CFC Sirigu – Criscito (C), Östigard, Bani, Hefti (56. Hernani) – Galdames (75. Melegoni), Badelj (24. Frendrup) – Portanova (56. Ekuban), Amiri, Gudmundsson (75. Destro) – K. Yeboah.

Cagliari Calcio - Inter Milán 1:3 (0:1)

Branky: 53. Lykogiannis - 25. Darmian, 51. La. Martínez, 84. La. Martínez. Rozhodčí: D. Doveri – S. Ranghetti, M. Vivenzi. ŽK:37. Darmian, 87. Çalhanoğlu.

Cagliari Calcio Cragno – Ceppitelli, Altare (79. A. Carboni), Dalbert (86. Pereiro) – Bellanova, Marin (79. Baselli), Grassi, Rog (56. Nández), Lykogiannis – Pavoletti (56. Baldé), João Pedro (C).

Inter Milán Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, A. Bastoni (70. D'Ambrosio) – Darmian (58. Dumfries), Barella (58. Gagliardini), Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Džeko (70. Correa), La. Martínez (85. Sánchez).

Bologna FC - US Sassuolo Calcio 1:3 (0:1)

Branky: 90+2. Orsolini - 35. Scamacca, 75. D. Berardi, 80. Scamacca. ŽK:57. Raspadori.

Bologna FC Skorupski – Soumaoro, Medel, Theate (46. Barrow) – De Silvestri (77. Kasius), Soriano (C) (65. Sansone), Schouten, Aebischer (65. Svanberg), Hickey (76. Dijks) – Orsolini, Arnautović.

US Sassuolo Calcio Consigli – Müldür (79. Ruan), Chiricheş, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (84. Magnanelli), Henrique – D. Berardi (84. Defrel), Raspadori (79. Ciervo), Traorè (62. López) – Scamacca.

AC Milán - Atalanta Bergamasca Calcio 2:0 (0:0)

Branky: 56. Leão, 75. Hernández. Rozhodčí: Orsato – Preti, Giallatini. ŽK:44. Giroud, 67. Kessié, 90+2. Binnásir - 53. Koopmeiners, 87. Malinovskyj. Diváci: 73 304.

AC Milán Maignan – Calabria (C) (80. Florenzi), Kalulu, Tomori, Hernández – Tonali (63. Binnásir), Kessié – Saelemaekers (55. Messias), Krunić (80. Bakayoko), Leão – Giroud (55. Rebić).

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Djimsiti, Palomino (79. Demiral), de Roon – Zappacosta, Freuler (C), Koopmeiners, Hateboer (80. Scalvini) – Pašalić (55. Malinovskyj), Pessina (70. Boga) – Muriel (55. Zapata).