ROZHODL MLADÍK. Teprve osmnáctiletý Manuel Locatelli dal jediný gól šlágru mezi...

ROZHODL MLADÍK. Teprve osmnáctiletý Manuel Locatelli dal jediný gól šlágru mezi AC Milán a Juventusem. | foto: AP

AC Milán porazil ve šlágru Juventus, rozhodl osmnáctiletý Locatelli

• 5
Fotbalisté AC Milán stáhli náskok Juventusu na čele tabulky italské ligy na tři body. V 10. kole zvítězili 1:0, jedinou branku utkání vstřelil teprve osmnáctiletý Manuel Locatelli. Juventusu ale předtím nebyl sporně uznán gól. Derby mezi Sampdorií a Janovem zvládli lépe domácí, Patrik Schick do utkání nezasáhl.

V úvodním dějství měli navrch hosté z Turína a jejich tlak vyústil ve vstřelenou branku. Ve 36. minutě dostal míč do milánské sítě z přímého kopu Miralem Pjanič, po konzultaci s asistentem však sudí Nicola Rizzoli branku neuznal zřejmě kvůli pohybu stoperů Juventusu.

Leonardo Bonucci chtěl kop zjevně tečovat, ale v ofsajdu nebyl. Naopak Mehdi Benatia se v okamžiku rozehrávky v ofsajdové pozici nacházel, ale hrát míč se nepokoušel. Velké protesty milánských hráčů následně vystřídala nevole jejich soupeřů, rozhodčí s nimi situaci řešili ještě před druhým poločasem.

O vítězství AC Milán rozhodl nečekaný střelec Locatelli v 65. minutě svou druhou brankou v sezoně. Teprve osmnáctiletý střední záložník překonal Gianluigiho Buffona nádhernou střelou na vzdálenější tyč. Juventus, který už po čtvrthodině hry přišel o svého druhého nejlepšího střelce Paula Dybalu kvůli zranění, se za vyrovnáním hnal marně.

Kromě Locatelliho měl zápas totiž dalšího mladého hrdinu, sedmnáctiletého brankáře AC Milán Gianluigiho Donnarummu. Juventus ho nebyl schopen překonat a Donnarumma skvělý výkon korunoval v posledním okamžiku utkání, když zlikvidoval nebezpečnou střelu Samiho Khediry.

Díky dvěma mladíkům tak domácí porazili Juventus v Serii A poprvé od podzimu 2012 a uštědřili mu teprve druhou ligovou porážku v této sezoně. Tu první Juventus utrpěl také na San Siru v utkání proti Interu. V obou zápasech na milánském stadionu naposledy selhal v sezoně 2009/10.

Výsledky 9. kola: Sampdoria Janov - FC Janov 2:1 (12. Muriel, 47. vlastní Izzo - 24. Rigoni), AC Milán - Juventus Turín 1:0 (65. Locatelli), Udine - Pescara 3:1 (9. z pen. a 71. Théréau, 90.+3 Zapata z pen. - 74. Aquilani).