Útočník Juventusu Gonzalo Higuaín v souboji s brankářem Palerma Josipem...

Útočník Juventusu Gonzalo Higuaín v souboji s brankářem Palerma Josipem Posavcem. | foto: Reuters

Juventus udolal díky vlastňáku Palermo, Hamšík pomohl k výhře Neapole

• 0
Podruhé za sebou zvítězili v italské lize fotbalisté Juventusu. V šestém kole porazili venku Palermo, za které si dal vlastní gól po střele Daniho Alvese obránce Edoardo Goldaniga. Juventus vede tabulku o bod před Neapolí, která si udržela neporazitelnost a zdolala Chievo 2:0.

Juventus se proti šestnáctému Palermu dlouho trápil. Volný kop Miralema Pjaniče vyboxoval gólman Josip Posavec. O chvíli později zasahovat nemusel, jelikož střelu Gonzala Higuaína zblokoval jeden z obránců. Brankář Palerma si poté poradil ještě s pokusy Maria Leminy i Samiho Khediry.

Ve druhé půli už ale na jednu střelu Posavec nedosáhl - do dráhy rány Daniho Alvese vstoupil obránce Goldaniga a po jeho teči zapadl balon do sítě. Ve zbytku utkání spálil ještě dvě velké šance hostující Mario Mandžukič, ale Juventus přesto dokázal dokráčet k pátému vítězství v sezoně.

Na rozdíl jediného bodu opět stáhla náskok Juventusu na čele tabulky Neapol, která na vlastním stadionu zdolala Chievo Verona. Jako jediný tým v italské nejvyšší soutěži navíc ještě neprohrála.

O vítězství rozhodli domácí ještě v prvním poločase. Napřed vypálil přesně na zadní tyč levačkou Manolo Gabbiadini, pak se ofsajdové pasti Chieva vyhnul Marek Hamšík a jeho dělovka skončila za zády hostujícího gólmana.

Výsledky 6. kola: Palermo - Juventus 0:1 (49. vlastní Goldaniga), Neapol - Chievo 2:0 (24. Gabbiadini, 39. Hamšík).