Fotbalisté Boloni oslavují gól v zápase Serie A proti Spezii.

Fotbalisté Boloni oslavují gól v zápase Serie A proti Spezii. | foto: AP

Udine sestřelilo AS Řím čtyřmi góly, Boloňu zachránily trefy Arnautoviče

• 0
Fotbalisté Udine v pátém kole italské ligy porazili AS Řím doma jednoznačně 4:0 a připravili trenérovi José Mourinhovi nejvyšší porážku v Serii A. Boloňa díky dvěma gólům Marka Arnautoviče remizovala ve Spezii 2:2. Cremona si díky bezbrankové remíze se Sassuolem připsala první bod v Serii A po 26 letech.

Udine se dostalo do vedení už v úvodu po velké chybě Karsdorpa. Nizozemský obránce pod tlakem sklepl Pereyrův centr brankáři, což ale vystihl Udogie a ve skluzu zakončil pod břevno. V první půli mohl vyrovnat Dybala, z hranice malého vápna ale nedokázal překonat Silvestriho.

Domácí zvýšili v 56. minutě. Samardžič vystřelil z velké dálky a jeho skákavá střela Patríciovi překvapivě propadla. O čtyři minuty později mohli Římané snížit, Ibaňezova hlavička ale skončila na levé tyči. V závěru se domácí prosadili ještě dvakrát, nejprve se přesně trefil Pereyra a poté i Lovrič. Udine vyhrálo potřetí za sebou a je na čtvrtém místě neúplné tabulky, kde vystřídalo právě dosud neporažené AS Řím.

Na hřišti Spezie začali lépe hosté, Arnautovič v 6. minutě obešel brankáře a prostřelil skluzujícího obránce. Domácím se podařilo zápas otočit, v nastavení první půle se z dálky trefil přesně k tyči Bastoni a v 54. si Schouten hlavou srazil centr do vlastní brány. Konečné skóre stanovil Arnautovič opět z úniku, tentokrát střelou mezi nohy gólmana. S pěti góly v pěti zápasech je nejlepším střelcem tohoto ročníku.

Verona otočila zápas se Sampdorií v závěru první půle a vyhrála 2:1. Ve 40. minutě domácí inkasovali, když Caputo z otočky vystřelil na zadní tyč. Ve 44. minutě Henry hlavičkoval do břevna, od kterého se míč odrazil do brankářových zad a do sítě. Ve třetí minutě nastavení Doig dokonal obrat. Hellas poprvé zvítězil, Sampdoria na výhru stále čeká.

Nedělní zápasy 5. kola: Cremona - Sassuolo 0:0, Spezia - Boloňa 2:2 (45.+2 Bastoni, 54. vlastní Schouten - 7. a 64. Arnautovič), Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:1 (44. vlastní Audero, 45.+3 Doig - 40. Caputo), Udine - AS Řím 4:0 (5. Udogie, 56. Samardžič, 75. Pereyra, 82. Lovrič).