Lionel Messi (vpravo) z Interu Miami v akci proti týmu Orlando City. | foto: Reuters

Messi dal další dva góly a poslal Inter Miami do osmifinále poháru

• 6
Přesně tohle fanoušci od Lionela Messiho očekávají. Argentinský fotbalista se i ve třetím utkání za Inter Miami střelecky prosadil. K vítězství 3:1 nad Orlandem přispěl dvěma góly a svému novému týmu pomohl k postupu do osmifinále Leagues Cupu

Ve třech utkáních za Inter vstřelil Messi už pět gólů.

Skóre otevřel v 7. minutě, kdy si na prsou zpracoval centr Roberta Taylora a z malého vápna poslal tvrdou ranou míč levačkou pod břevno. Podruhé se sedminásobný vítěz Zlatého míče prosadil v 72. minutě, kdy z podobného místa tentokrát „slabší“ pravačkou opět z voleje po obloučku Josefa Martíneze stanovil konečný výsledek.

Lionel Messi z Interu Miami po utkání proti týmu Orlando City.

„Na tom, že dal pět gólů ve třech zápasech, není nic divného. Bavíme se tady o nejlepším hráči na světě, o hráči, který na vrcholu kariéry střílel 40 gólů za sezonu,“ uvedl trenér Interu Tata Martino, jenž Messiho vedl už v Barceloně.

Zápas kvůli bouřkám ve Fort Lauderdale začal o 95 minut později. Messi v duelu inkasoval také svou první žlutou kartu v novém dresu, ve 21. minutě byl napomínán za faul. Debut si odbyl další dlouholetý hráč Barcelony Jordi Alba, jenž přišel na trávník v 64. minutě.

Dalším soupeřem Interu v pohárové soutěži pro týmy MLS a mexické MX ligy bude v neděli Dallas.