Faulovaný Štajner

Faulovaný Štajner - Jiří Štajner z Hannoveru je faulován Jochenem Seitzem z 1. FC Kaiserslautern v utkání německé bundesligy. | foto: AP, ČTK

Heinz zase hrál, gól však dal Lokvenc

• 1
Praha - Český reprezentační útočník Vratislav Lokvenc osmým gólem v sezoně pomohl Bochumi k remíze 2:2 v Mönchengladbachu. Za domácí, kteří už vedli 2:0, nastoupil i Marek Heinz. V čele německé bundesligy pokračuje dramatický boj. Vedoucí Bayern zvítězil 3:0 ve Wolfsburgu, druhé Schalke zase doma vyřídilo 4:1 Norimberk. Oba vítězné týmy mají po 56 bodech, přičemž Bayern má lepší skóre.

V utkání v Kaiserslauternu se blýskl český záložník Jiří Kaufman, který se dvěma góly postaral o vítězství hostujícího Hannoveru v poměru 2:0. Kaufman skóroval po přestávce, první gól zápasu dal v 72. minutě a výhru svého mužstva pečetil v minutě poslední.

Přitom pětadvacetiletý Kaufman přišel do hry až na druhý poločas, protože v základní sestavě Hannoveru jisté místo zdaleka nemá.

V boji o záchranu vyhrál domácí tým Rostocku nad Mohučí 2:0, beznadějně poslední Freiburg uhrál v domácím prostředí pouze remízu 1:1 s Hamburkem.

Gól Vratislava Lokvence pomohl fotbalistům Bochumi na hřišti Mönchengladbachu k remíze 2:2, díky níž získali důležitý bod v boji o záchranu.

Český reprezentační útočník odstartoval závěrečný nápor hostů svou osmou trefou v sezoně dvacet minut před koncem, o vyrovnání se několik sekund před závěrečným hvizdem postaral vlastním gólem Pletsch.

V týmu Mönchengladbachu dostal poprvé v tomto roce příležitost Marek Heinz, který po se nedávno vrátil z amatérského mužstva zpět do "áčka". Před dnešním zápasem ho kouč Dick Advocaat vzal i do kádru a v 78. minutě jej poslal na hřiště místo Neuvilla.

Druhé vítězství za sebou vybojovali hráči Dortmundu, kteří porazili Herthu Berlín 2:1 a zkomplikovali jí boj o Ligu mistrů. Domácí se museli obejít bez českého kanonýra Jana Kollera, který stále není fit po svalovém zranění.

Výsledky 27. kola: Rostock - Mohuč 2:0 (41. Rasmussen, 58. Hartmann), Wolfsburg - Bayern 0:3 (29. Schweinsteiger, 45. Hofland vlastní, 55. Frings), Kaiserslautern - Hannover 0:2 (72. a 90. Kaufman), Bielefeld - Leverkusen 1:0 (66. Djalovič), Freiburg - Hamburk 1:1 (19. Kruppke - 41. Moreira), Brémy - Stuttgart 1:2 (52. Klasnič - 48. Meissner, 87. Tiffert), Schalke - Norimberk 4:1 (24. a 36. Hanke, 40. Ailton, 74. Lincoln - 55. Slovák), Mönchengladbach - Bochum 2:2 (30. Kluge, 52. Jansen - 70. Lokvenc, 90. vlastní Pletsch), Dortmund - Hertha Berlín 2:1 (24. Ewerthon, 36. Smolarek - 62. Friedrich).