Edison Cavani (vlevo) se raduje z gólu v dresu Paris St. Germain.

Edison Cavani (vlevo) se raduje z gólu v dresu Paris St. Germain. | foto: Reuters

Mistrovská Paříž jen remizovala, Plašil přihrál na vítězný gól Bordeuax

• 1
Český záložník Jaroslav Plašil přihrál na gól, který rozhodl o vítězství fotbalistů Bordeaux 2:1 nad posledním týmem francouzské ligy Evianem. Girondins patří s Marseille a Lille mezi tři elitní týmy, které vedou tabulky se 13 body. Mistrovský Paris St. Germain hrál 1:1 s Lyonem, byla to jeho čtvrtá remíza, a ztrácí tři body.

Bordeaux poslal do vedení 19. minutě uruguayský útočník Diego Rolán, který dal čtvrtý gól v šesti zápasech a je nejlepším střelcem týmu.

Zhruba deset minut po přestávce Plašil poslal dlouhý centr na Vahbího Chazrího, který překonal brankáře Jespera Hansena podruhé. Evian, který dosud získal pouze bod, jen snížil v 86. minutě zásluhou Kostaričana Yeltsina Tejedy.

Plašil odehrál celý zápas.

Výsledky 6. kola:  Marseille - Rennes 3:0 (50. a 63. Gignac, 90.+4 Alessandrini), Lorient - Remeš 0:1 (72. Moukandjo), Mety - Bastia 3:1 (14. Krivets, 65. Milán, 75. Falcón - 42. Ayité), Nantes - Nice 2:1 (10. Djilobodji, 43. Shechter - 70. Amavi), Toulouse - Caen 3:3 (21. Ben Yedder z pen., 83. Regattin z pen., 87. Ninkov - 8. Raspentino, 77. Nangis, 86. Calvé), Bordeaux - Evian 2:1 (19. Rolán, 56. Chazrí - 86. Tejeda), Lille - Montpellier 0:0, Lens - St. Etienne 0:1 (82. Lemoine), Monako - Guingamp 1:0 (36. Dirar),