PŘEDKOPNU SI PŘED VÁMI MÍČ A UTEČU VÁM. Radamel Falcao (vpravo) z Monaka se snaží získat náskok před Francoisem Clercem (uprostřed) a Bayalem Moustaphou Sallem(vlevo) z týmu St. Etienne. | foto: Reuters

Monako ve drží neporazitelnost i první místo, stíhá ho Paříž

• 0
Fotbalisté Monaka porazili v 9. kole francouzské ligy St. Etienne 2:1 a nadále drží neporazitelnost. V soutěži je přitom nováčkem. Stejnou bilancí už se může pochlubit jen Paris St. Germain.

Monako dostal na domácím hřišti do vedení v 15. minutě Ferreira-Carrasco, který využil parádní přihrávku kolumbijského záložníka Jamese Rodrígueze za obranu. Čtyři minuty po změně stran však srovnal skóre Romain Hamouma.

Ambiciózní nováček, který je vedle PSG jediným dosud neporaženým týmem v soutěži, odvrátil hrozbu třetí remízy 1:1 z posledních čtyř utkání až tři minuty před koncem. Další Rodríguezův pas využil střídající Lucas Ocampos, který byl na hřišti čtyři minuty.

Paris St. Germain otočila zápas na hřišti Marseille, kde vyhrála 2:1. Ambiciózní pařížský klub prohrával v Marseille po trefě Ayewa z penalty, situaci navíc předcházel ostrý faul Motty, po němž byl italský reprezentant vyloučen.

Těsně před přestávkou však dokázal vyrovnat Maxwell a výhru vystřelil PSG v 66. minutě z dalšího pokutového kopu Ibrahimovic.

Výsledky 9. kola: Bastia - Lorient 4:1 (6. Budebúz, 23. Chazri, 59. Krasič, 80. Romaric - 32. Coutadeur),  Monako - St. Etienne 2:1 (15. Ferreira-Carrasco, 87. Ocampos - 49. Hamouma), Guingamp - Rennes 2:0 (47. Sorbon, 70. Yatabaré), Lille - Ajaccio 3:0 (17. Souaré, 57. Gueye, 70. Kalou), Nantes - Evian 3:0 (2. a 34. Djordjevič, 65. Djilobodji), Toulouse - Nice 1:0 (34. Ben Yedder), Valenciennes - Remeš 1:1 (90. Yamissi - 30. Oniangue), Montpellier - Lyon 5:1 (17. a 68. Montaňo, 60. z pen. a 67. Cabella, 45. Mounier - 47. Lacazette) Bordeaux - Sochaux 4:1 (70. a 89. Diabate, 21. Saivet z pen., 38. Jussie - 17. Contout), Marseille - Paris St. Germain 1:2 (34. A. Ayew z pen. - 45. Maxwell, 66. Ibrahimovic z pen.).