Leon Best z Newcastlu se raduje z gólu v zápase s Birminghamem

Leon Best z Newcastlu se raduje z gólu v zápase s Birminghamem | foto: AP

Fotbalisté Newcastlu ukončili černou sérii, odnesl to Birmingham

• 0
Fotbalisté Newcastle United vyhráli v dohrávaném duelu 18. kola anglické Premier League 2:0 na hřišti Birminghamu City a po pěti zápasech, z nichž čtyřikrát remizovali, se dočkali výhry.

Na ukončení neúspěšné série měl lví podíl Argentinec Jonas Gutiérrez, jenž připravil oba góly. Jako první se už po půldruhé minutě prosadil dánský útočník Peter Lövenkrands a po přestávce zpečetil vítězství hostů po Gutiérrezově centru hlavou Leon Best.

V obraně poraženého celku hrál do 73. minuty Martin Jiránek a dostal žlutou kartu.