GAK Graz - Austria Vídeň: Štěpán Vachoušek

GAK Graz - Austria Vídeň: Štěpán Vachoušek - Štěpán Vachoušek z Austrie Vídeň v hlavičkovém souboji Ralphem Spirkem z domácího týmu GAK Graz. | foto: Reuters

Fotbalisté Austrie Vídeň přišli o výhru až v nastavení

Austria Vídeň získala i v druhém zápasu nového ročníku rakouské ligy jen bod. O výhru na hřišti Kapfenbergeru přišla gólem v nastavení. Po sobotním vítězství CSKA nad Spartakem 5:1 přehrálo v dalším moskevském derby Dynamo Lokomotiv 4:2.

Rakousko
Fotbalisté Austrie Vídeň i v druhém utkání nové sezony rakouské ligy získali jen bod, když o výhru na hřišti nováčka Kapfenbergeru přišli až vlastním gólem v nastaveném čase.

Austrie, v jejíž sestavě chyběl český útočník David Lafata, sice dvakrát vedla, ovšem v druhé minutě nastavení si do vlastní sítě srazil míč čínský obránce Sun Siang a zařídil konečnou remízu 2:2.

V dresu Kapfenbergu odehrál celé utkání český fotbalista Patrik Siegl, naopak chyběl obránce Milan Fukal.

Rusko

Zenit porazil poslední Chimki, trefil se i Aršavin. Fotbalisté Zenitu Petrohrad proti poslednímu týmu tabulky ruské ligy Chimki splnili roli favorita a vyhráli 4:1.

O tři z branek se vítězného týmu se postarali ruští reprezentanti z nedávného mistrovství Evropy včetně současné největší hvězdy Zenitu Andreje Aršavina, který v poslední minutě uzavíral skóre.

Zenit však i tentokrát nepodal optimální výkon, když definitivně rozhodl až v samotném závěru, kdy domácí hráli bez vyloučeného obránce.

Pro obhájce titulu šlo o teprve třetí výhru z devíti odehraných zápasů.
Také druhé moskevské derby, které se hrálo v rámci 13. kola ruské fotbalové ligy, skončilo jasnou výhrou jednoho ze soupeřů.

Po sobotním vítězství CSKA nad Spartakem 5:1. Dynamo přehrálo Lokomotiv 4:2. O zisku tří bodů hráči domácího celku rozhodli třemi góly v rozmezí devíti minut druhé půle. Hosté snížili až v poslední minutě.

Výsledky - 13. kolo:
Chimki - Petrohrad 1:4, Dynamo Moskva - Lokomotiv Moskva 4:2, FK Moskva - Groznyj 0:0, Tomsk - Nalčik 1:0.