Fotbalisté Dortmundu děkují svým fanouškům za podporu po skončení vítězného duelu proti Freiburgu. | foto: Reuters

Boj o německý titul zůstává otevřený. Dortmund nezaváhal a ztrácí bod

• 0
Suverénním vítězstvím odpověděl Dortmund na sobotní triumf fotbalistů Bayernu Mnichov a za vedoucím celkem tabulky nadále zaostává pouze o jediný bod. Westfálský celek táhl za výhrou 4:0 nad Freiburgem ve 30. kole německé ligy především Marco Reus, který ke gólu přidal i dvě asistence.

Po parádní kombinační akci otevřel skóre Jadon Sancho, kterému stačilo nastavit placírku a doklepnout Reusův pas do sítě. Dortmundský kapitán pak sám pláchl obraně Freiburgu a skóre navýšil.

Reusovi patří v bundesligové tabulce se 16 zásahy čtvrtá pozice. Na dělené druhé příčce je jeho sedmnáctigólový spoluhráč Paco Álcacer, jenž pečetil výhru z pokutového kopu.

Do konce ligy zbývají čtyři kola, přičemž se Dortmund postupně utká se Schalke, Brémami, Düsseldorfem a Mönchengladbachem.

Ve druhém nedělním duelu si Hertha neporadila s posledním Hannoverem a na domácí půdě jen remizovala 0:0.

Do nominace berlínského mužstva se po zranění vrátil český záložník Vladimír Darida, celý duel strávil na lavičce.

Frankfurt remizoval v pondělní dohrávce na hřišti Wolfsburgu 1:1 a i nerozhodný výsledek jim vzhledem k víkendovému zaváhání pátého Mönchengladbachu stačil k upevnění čtvrtého místa v tabulce. Semifinalisté Evropské ligy přitom měli nakročeno k vítězství, o výhru ale v poslední minutě přišli.

Eintracht poslal do vedení v 78. minutě střídající De Guzmán, který se prosadil necelých deset minut po příchodu na trávník. V 90. minutě ale zajistil domácím bod Brooks. Frankfurt na čtvrté příčce, která znamená účast v příští sezoně Ligy mistrů, má od Mönchengladbachu dvoubodový odstup.

Výsledky 30. kola německé ligy: Freiburg - Dortmund 0:4 (12. Sancho, 54. Reus, 79. Götze, 87. Alcácer z pen.), Hertha Berlín - Hannover 0:0, Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:1 (90. Brooks - 78. De Guzmán).