VEDEME! Edison Cavani (vpravo) z Paříže se raduje ze svého gólu proti Sochaux se spoluhráčem Ezequielem Lavezzim. | foto: Reuters

Paříž titul ještě nemá, ztratila na hřišti týmu ohroženého sestupem

• 0
Už jen malý krůček jsou fotbalisté Paris St. Germain od zisku francouzského titulu. Po 35. kole však ještě slavit nemohou, protože na hřišti zachraňujícího se Sochaux remizovali 1:1. Tým z hlavního města, kterému stále chybí kvůli svalovému zranění kanonýr Zlatan Ibrahimovic, má tři kola před koncem na druhé Monako náskok osmi bodů.

Lídr tabulky šel na hřišti Sochaux do vedení v prvním poločase. Postaral se o to druhý nejlepší střelec klubu Edinson Cavani, jehož k šestnácté trefě v sezoně vybídl Thiago Motta. Domácí ale dokázali jedenáct minut po změně stran vyrovnat, když si míč po zákroku gólmana Salvatora Sirigua srazil do vlastní branky Brazilec Thiago Silva.

Sochaux i přes pátý bodový zisk v řadě zůstává na sestupové osmnácté příčce.

Zejména díky dvěma gólům bulharského útočníka Dimitara Berbatova porazili fotbalisté Monaka poslední Ajaccio 4:1.

SOUBOJ O MÍČ. Benjamin Andre z domácího týmu Ajaccia (vpravo) bojuje o míč, jeho soupeřem je Joao Moutinho z Monaka. V zápase měli navrch hosté, vyhráli 4:1.

Na Korsice padly všechny góly ve druhém poločase. Třiatřicetiletý Berbatov, jenž přišel v zimě do Monaka na hostování z Fulhamu jako náhrada za zraněného kolumbijského kanonýra Radamela Falcaa, si vylepšil bilanci na pět branek v deseti zápasech francouzské ligy.

Ajacciu se povedlo vzápětí snížit, ale favorit v samém závěru ještě přidal dva góly. Na trefě Geoffreyho Kondogbiy se Berbatov podílel asistencí.

Po šesti letech se vrátí do nejvyšší francouzské soutěže Mety, které ve druhé lize porazily Auxerre 3:0 a ve zbylých čtyřech kolech už nemohou o postup přijít. Prezident klubu Bernard Serin na oslavu postupu obětoval knír, jak slíbil. Hned po zápase ho oholil záložník Ahmed Kashi.

Výsledky 35. kola: Ajaccio - Monako 1:4 (75. Tallo - 52. a 74. Berbatov, 88. Kondogbia, 90.+2 Ocampos), Evian - St. Etienne 1:2 (54. Wass - 7. Corgnet, 15. Perrin), Guingamp - Valenciennes 1:0 (62. Beauvue), Montpellier - Toulouse 2:1 (79. Ait-Fana, 83. Cabella z pen. - 5. Trejo), Nice - Remeš 1:0 (51. Eysseric), Rennes - Lorient 1:1 (74. N'Tep - 17. Traoré), Sochaux - Paris St. Germain 1:1 (57. vlastní Silva - 24. Cavani), Lyon - Bastia 4:1 (15. Gomis, 23. Fekir, 50. Koné, 64. Lacazette - 47. Bruno), Lille - Bordeaux 2:1 (23. Kalou, 68. Mendes - 70. Jussie z pen.).