Matěj Vydra v dresu Derby County

Matěj Vydra v dresu Derby County | foto: Profimedia.cz

Vydra zahájil nový rok čtrnáctým gólem v sezoně. Stačil na bod

• 6
Český fotbalista Matěj Vydra si ve druhé anglické lize přenesl střeleckou formu i do nového roku, jeho trefa týmu Derby County ale výhru nepřinesla. Reprezentační útočník otevřel v duelu se Sheffieldem United skóre, přímý souboj dvou nejlepších kanonýrů soutěže ale nakonec skončil remízou 1:1.

Vydra proměnil v polovině prvního poločasu pokutový kop a 14. trefou v sezoně se dotáhl na nejlepšího střelce ligy Leona Clarka.

Útočník Sheffieldu United ale ve druhé půli vyrovnal a opět se osamostatnil v čele tabulky kanonýrů.

Anglická druhá fotbalová liga - 26. kolo: Bolton - Hull 1:0, Derby - Sheffield United 1:1 (za domácí gól Vydra), Leeds - Nottingham 0:0, Norwich - Millwall 2:1, Preston - Middlesbrough 2:3, QPR - Cardiff 2:1, Sheffield Wednesday - Burton 0:3, Sunderland - Barnsley 0:1, 18:30 Aston Villa - Bristol.