Del Piero je kanonýrem stovkařem

• 1
Řím - Po postupu do semifinále Ligy mistrů zažili fotbalisté AC Milán neúspěch v domácí soutěži. V sobotním šlágru podlehli na hřišti AC Řím 1:2 a ztratili i teoretické naděje na titul. V úvodním utkání 30. kola se o čtyři branky rozdělili dva střelci. Remízu Atalanty Bergamo s AC Turín zařídili Doni a Donati. Naopak fotbalisté Juventusu Turín se nenechali ukolébat postupem do semifinále Ligy mistrů a udělali další krok za obhajobou titulu vítězstvím 2:1 nad Brescií.

Výhru vedoucímu týmu tabulky zajistilo střelecké probuzení Del Piera, který dal dva góly. Rozhodující branku dal italský reprezentant levačkou z voleje v 86. minutě. Del Piero dosáhl v italské lize hranice sto gólů a v pořadí aktivních hráčů mu patří osmé místo. První je Roberto Baggio se 190 zásahy.

Del Piero dal v tomto soutěžním ročníku už šestnáct branek a posunul se v tabulce střelců na druhé místo za suverénního Vieriho z Interu. Pavel Nedvěd, druhý nejlepší střelec Juventusu, vyšel naprázdno a v 70. minutě ho vystřídal Tacchinardi.

Chievo, které bojuje o účast v předkole Ligy mistrů, zachránilo alespoň bod v Boloni. Ve čtvrté minutě nastaveného času vyrovnal Morte. První gól viděli fanoušci už ve druhé minutě, kdy se trefil Signori.

Remizovala i pátá Parma, která hrála bez branek v Reggině. V obraně domácího týmu nastoupil Martin Jiránek, ale v první minutě druhé půle ho nahradil Vargas. Marek Jankulovski z Udine, který je v nominaci na středeční přípravný zápas s Tureckem, nehrál.

Výsledky - 30. kolo: Atalanta Bergamo - AC Turín 2:2 (76. a 90. Doni - 22. a 89.
Donati), AS Řím - AC Milán 2:1 (58. Cassano, 76. Tommasi - 81. Tomasson), Empoli - Udine 1:1 (86. Di Natale - 56. Pinzi), Piacenza - Perugia 5:1 (36. a 63. Campagnaro, 5. Di Francesco, 41. Hubner, 80. Ferrarese - 50. Zé Maria), Reggina - Parma 0:0, Juventus - Brescia 2:1 (9. a 85. Del Piero - 83. Apiah), Como - Modena 0:0, Boloňa - Chievo 1:1 (2. Signori - 90. Della Morte), Inter Milán - Lazio Řím 1:1 (43. Crespo - 78. S. Inzaghi).