Chelsea nestačila na hvězdy MLS

• 4
Chicago - Chelsea první přípravný zápas prohrála. V Chicagu podlehla na závěr amerického soustředění výběru hvězd zámořské fotbalové ligy MLS 0:1. Víc než porážka rozladilo kouče zranění Joea Colea, jenž si pochroumal koleno. Čeká ho vyšetření. "To je pro mě vážný problém. Všichni o něj máme obavy," řekl novinářům José Mourinho.

Podle trenéra Josého Mourinha se na výkonu jeho svěřenců podepsal předchozí náročný trénink.

Zápas před zraky 21 tisíc diváků rozhodl kanadský reprezentant Dwayne De Rosario, jenž v 70. minutě překonal střelou z 18 metrů nového gólmana Chelsea Hilária.

Portugalský brankář krátce předtím vystřídal Itala Carla Cudicinoho.

Brankářská jednička anglického mistra Petr Čech se po operaci ramen a následné rekonvalescenci zatím do hry nedostal.

V prvním poločase se v dresu Chelsea představily obě největší letní posily, německý záložník Michael Ballack a ukrajinský útočník Andrej Ševčenko. Ballack v 28. minutě vyslal na zteč Didiera Drogbu, ale jeho gól neplatil pro ofsajd.

Další přípravné utká sehraje Chelsea v úterý s Feyenoordem Rotterdam,  den nato hostí Celtic Glasgow a nabitý program příštího týdne završí nedělním utkání o anglický Superpohár s Liverpoolem.