Celtic měl těžkou práci, v Rakousku se trefil Sionko

Český fotbalový reprezentant Libor Sionko pomohl gólem v 15. kole rakouské ligy k výhře Austrie Vídeň v Innsbrucku nad tamním Tirolem 2:0. Na Slovensku v souboji o první místo remizovala Žilina s Dubnicí. Skotský Celtic po minulé porážce s Aberdeenem měl těžkou práci v Motherwellu.

SLOVENSKO

Duel o čelo tabulky mezi Žilinou a vedoucí Dubnicí skončil remízou 2:2. Už ve 23. vteřině dal nejrychlejší góly sezony slovenský reprezentant do 19 let Matej Ižvolt z Dubnice.

Fotbalisté Trnavy porazili ve 14. kole slovenské ligy Banskou Bystrici díky mohutnému náporu v úvodu zápasu 2:0. Už v šesté minutě proměnil pokutový kop Gašparík, o osm minut později zvýšil Masaryk.

Ružomberok překvapivě prohrál na hřišti Trenčína 0:3, dvěma góly se blýskl Velický.

Poslední stále zůstává Inter Bratislava, přestože ve čtvrtém zápase za sebou neprohrál. Tentokrát uhrál bezbrankovou remízu s Púchovem.

Artmedia Bratislava deklasovala Rimavskou Sobotu 7:1 a posunula se v tabulce na třetí místo. Hosté hráli od 41. minuty bez vyloučeného Németha.

Výsledky 14. kola:
Trnava - Banská Bystrica 2:0 (6. Gašparík, 14. Masaryk), Inter Bratislava - Púchov 0:0, Trenčín - Ružomberok 3:0 (5. a 64. Velický, 88. Cs. Horváth), Artmedia Bratislava - Rimavská Sobota 7:1 (42. z pen. a 88. J. Kozák, 2. Vaščák, 12. Fodrek, 38. J. Ďurica, 69. Borbély, 80. vlastní Maruniak - 30. M. Staš), Žilina - Dubnica 2:2 (41. Sninský, 87. M. Ďurica z pen. - 1. Ižvolt, 34. Porázik).

NIZOZEMSKO

Feynoord promarnil šanci přeskočit vedoucí Eindhoven v čele tabulky nizozemské ligy. Tým z Rotterdamu dnes utrpěl krutou porážku 1:4 na hřišti třetího Alkmaaru, navíc jeho hráči nedokázali vstřelit gól.

Jediný úspěch Feynoordu totiž zařídil domácí Kromkamp trefou do vlastní sítě. Frustrovaní hosté dohrávali zápas v devíti, když v závěru viděli červené karty Bosschaart a Korejec Song Čong-kuk.

Ajax naopak po třech zápasech, z nichž poslední dva prohrál, zabral a porazil doma Nijmegen 1:0, o což se gólem postaral reprezentant Van der Vaart. Zdeněk Grygera z lavičky náhradníků nevstal, Tomáš Galásek usedl s bolavými zády jen na tribunu.

Tilburg porazil poslední Roosendaal 3:0 a v tabulce se posunul na páté místo. O svém vítězství domácí rozhodli až v poslední půlhodině hry, kdy se během deseti minut trefili třikrát.
Výsledky 11. kola:
Roda Kerkrade - Waalwijk 1:1, Tilburg - Roosendaal 3:0, Enschede - Arnhem 1:4,
Alkmaar - Feyenoord 4:1, Groningen - Haag 4:3, Den Bosch - Heerenveen 2:4, Ajax - Nijmegen 1:0.

BELGIE

Fotbalisté Anderlechtu uhráli v belgické lize na hřišti Lokerenu pouze remízu 2:2 a v tabulce zaostávají za vedoucími Bruggami už o čtyři body. Tristana Peersmana, jenž dostal v brance bruselského klubu přednost před Danielem Zítkou, překonali v prvním poločase v rozmezí pěti minut Santos a Ademilson.

Třetí tým La Louviére snížil svou ztrátu na Anderlecht na pět bodů díky vítězství 4:0 nad předposledním Monsem.

Výsledky 11. kola: FC Brusel - Beveren 1:3, Genk - St.Truiden 1:0, Lokeren - Anderlecht 2:2, La Louviére - Mons 4:0, Westerlo - Beerschot Antverpy 1:0, Charleroi - Ostende 1:0, Mouscron - Lierse 1:3, Cercle Bruggy - Gent 2:1.

tabulka

SKOTSKO

Fotbalisté Celtiku Glasgow zdolali ve skotské lize Motherwell 3:2 a před Rangers jim zůstal čtyřbodový náskok. Městští rivalové deklasovali třetí Aberdeen.

Celtic po hodině hry vedl už 2:0 a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Domácí ale dvěma brankami v rozmezí čtyř minut vyrovnali a o vítězství úřadujících šampionů rozhodl až v 77. minutě střídající Craig Beattie.

Souboj o druhé místo byl jasnou záležitostí fotbalistů Rangers.

Výsledky 12. kola:
Dundee United - Dunfermline 1:2, Hearts - FC Dundee 3:0, Inverness - Livingston 2:0, Kilmarnock - Hibernian 3:1, Motherwell - Celtic 2:3

RAKOUSKO
První místo udržel Rapid Vídeň po výhře 2:0 nad Sturmem Štýrský Hradec 2:0 a má v čele náskok tří bodů na městského rivala Austrii. V dresu vítězného týmu odehrál sedmdesát minut Tomáš Došek.

Libor Sionko z Austrie se prosadil v 71. minutě a o deset minut později zpečetil skóre zápasu Nor Rushfeldt. Společně se Sionkem si zahrál i Štěpán Vachoušek, který šel ze hřiště v 58. minutě.

Výsledky 15. kola:
Admira Mödling - Pasching 2:4, GAK Štýrský Hradec - Mattersburg 1:1, Bregenz - Salcburk 1:1, Tirol - Austria Vídeň 0:2, Rapid Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 2:0.

PORTUGALSKO

Fotbalisté Setúbalu se po osmém kole ujali vedení v portugalské lize. Klub, který do nejvyšší soutěže postoupil letos z druhé ligy, se do čela tabulky posunul
díky vítězství 1:0 v pondělní dohrávce s Guimaraes. O výhře domácích rozhodl Ricardo Chaves, který se trefil deset minut před koncem.

Dosud vedoucí Benfiku Lisabon, která v neděli jen remizovala na hřišti Gil Vicente, předstihl Setúbal díky lepšímu skóre a duel o první místo svedou oba týmy ve vzájemném zápase v příštím kole. Třetí FC Porto zaostává o jeden bod.

Výsledek - 8. kolo:
Penafiel - Sporting Lisabon 0:3, Nacional Funchal - FC Porto 2:2, Leiria - Moreirense 0:0, Rio Ave - Coimbra 3:1, Estoril - Beira Mar 5:0, Belenenses - Boavista 1:2, Gil Vicente - Benfica Lisabon 1:1, Setúbal - Guimaraes 1:0.

TURECKO

Až v jedenáctém kole turecké ligy zažili fotbalisté Fenerbahce pocit porážky. V městském derby nestačil jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Ligy mistrů na Besiktas, jemuž podlehl 1:2. Jediný gól poraženého týmu vstřelil nizozemský reprezentant Pierre van Hooijdonk z pokutového kopu.

Fenerbahce i přes zaváhání vede tabulku turecké soutěže s dvoubodovým náskokem na druhý Trabzonspor.

Besiktas Istanbul - Fenerbahce Istanbul 2:1 (0:0)
Branky: 54. Carew, 62. Mustafa - 70. Van Hooijdonk z pen.  Sestava Fenerbahce: Rüstü - Fabio Luciano, Servet (79. Mehmet), Ümit, Deniz (60. Tuncay) - Fabiano, Marco Aurélio, Alex, Serhat, Marcío (88. Murat) - Van Hooijdonk.

NORSKO

Fotbalisté Rosenborgu Trondheim potřinácté za sebou vyhráli norskou ligu. Tentokrát však velmi těsně, před druhý Valergen Oslo se dostali jen díky většímu počtu nastřílených branek.