Celtic dál zlepšuje rekordní sérii

• 1
Glasgow - Před týdnem fotbalisté Celtiku Glasgow vyrovnali čtyřicet let starý rekord, dnes už 24. výhrou v řadě tým Morton z tabulek definitivně vymazali. Před čtvrtečním zápasem 3. kola Poháru UEFA s Teplicemi vyhrál vedoucí tým skotské ligy na hřišti posledního Patricku Thistle 4:1. Po dvou golech dali Sutton a Varga.

Teplického protivníka nasměrovali k výhře anglický útočník Chris Sutton a slovenský obránce Stanislav Varga, kteří získali favoritovi během tří minut dvoubrankové vedení. Po přestávce se oba trefili znovu a vyšperkovali skóre Celtiku v této sezoně na impozantních 81:12.

Celtic hrál v sestavě: Douglas - Kennedy, Varga, Balde - McNamara, Petrov, Lennon (84. Lambert), Pearson (75. Maloney), Thompson - Larsson, Sutton (83. Sylla).

Skotské lize Celtic vévodí s náskokem 13 bodů před Glasgow Rangers a neochvějně míří za titulem.

Druhému týmu tabulky v sobotu pomohly dvě penalty k vítězství 3:0 nad Hibernianem. Rangers se tak pomstili za dva týdny staré vyřazení z Ligového poháru. V deváté minutě proměnil pokutový kop Šota Arveladze, v závěru druhé půle využil tutéž standardní situaci i Steve Thompson. Mezitím se do branky hostů trefil ještě Michael Mols.

Výsledky - 25. kolo:
Aberdeen - Dunfermline 2:0, FC Dundee - Livingston 1:0, Hearts - Dundee United 3:1, Motherwell - Kilmarnock 1:0, Rangers - Hibernian 3:0, Partick Thistle - Celtic Glasgow 1:4.