Čech inkasoval, Chelsea ale vyhrála

Londýn - Petr Čech se poprvé potkal na hřišti se Stephenem Huntem, který mu loni na podzim prokopl kolenem lebku. Anitentokrát se pro českého gólmana nevyvíjel zápas na hřišti Readingu zprvu šťastně, když se po jeho zaváhání dostal ke snadné dorážce domácí Bikey.

Chelsea však zápas otočila během prvních pěti minut druhého poločasu, kdy se trefili Lampard a Drogba.

Ani ve druhém kole nevyhrál obhájce titulu Manchester United. Po bezbrankové remíze s Readingem hrál dnes nerozhodně také v Portsmouthu.

Dostal se sice v patnácté minutě díky Scholesovi do vedení, ale domácí Mwaruwari osm minut po přestávce vyrovnal. V závěru dohrávaly oba týmy o deseti; v 83. minutě byl vyloučen domácí Muntari, o dvě minuty později ho do sprch předčasně následoval Cristiano Ronaldo.

Výsledky - 2. kolo:
Birmingham - Sunderland 2:2 (28. vlastní McShane, 82. O'Connor - 75. Chopra, 90. John), Fulham - Bolton 2:1 (23. Jealey, 26. Smertin - 12. Helguson), Manchester City - Derby 1:0 (43. Johnson), Portsmouth - Manchester United 1:1 (53. Mwaruwari - 15. Scholes), Reading - Chelsea 1:2 (29. Bikey - 47. Lampard, 50. Drogba), Wigan - Middlesbrough 1:0 (55. Sibierski).