Čech dostal jeden gól, Kinský dva

• 1
Moskva - Český gólman Antonín Kinský se v ruské lize blýskl, když zlikvidoval penaltu. Prostře Saturnu na hřišti Spartaku Moskva ale přesto nezabránil. Druhý český gólman v ruské nejvyšší soutěži Marek Čech pomohl Vladivostoku v zápase čtrnáctého kola k remíze proti FK Chimki 1:1.

Fotbalisté Spartaku Moskva zvítězili nad Saturnem 2:0. Na výhře se přihrávkou u první branky podílel český reprezentant Radoslav Kováč. Po jeho centru otevřel v 57. minutě skóre Stranzl.

Podruhé překonal Antonína Kinského ve třetí minutě nastavení z protiútoku Pavljušenko. Tomu český gólman v závěru prvního poločasu chytil penaltu nařízenou za faul na Kováče. Saturn hrál od 66. minuty v deseti po vyloučení ghanského obránce Shilly, který soupeři zlomil nos.

I díky brankáři Marku Čechovi získali fotbalisté Vladivostoku ve čtrnáctém kole ruské ligy bod za remízu 1:1 s Chimki Moskva.

Domácí tým prohrával od 57. minuty po trefě Širokova a vzápětí mohl soupeř své vedení pojistit, ale bývalý liberecký gólman skvěle zasáhl. Čtvrt hodiny před koncem pak vyrovnal Tichonoveckij.

Petrohrad vyhrál přestřelku s předposledním Nalčikem 4:3. Ještě tři minuty před koncem byl stav nerozhodný 2:2. Pak ale Radimov, jenž v 70. minutě vystřídal Radka Šírla, poslal Zenit do vedení, které v nastaveném čase pojistil Anjukov. Hosté dokázali už jen snížit.

FK Moskva ztratil v poslední minutě těsné vedení na hřišti Permu. Po remíze 1:1 klesl celek z metropole, za který odehrál závěrečných deset minut záložník Tomáš Čížek, na páté místo tabulky.

Ještě hůř dopadl obhájce titulu CSKA Moskva, který podlehl 0:1 domácí Samaře, Lokomotiv zase prohrál 2:4 v Tomsku.

Výsledek - 14. kolo:
Spartak Moskva - Saturn MO 2:0, Vladivostok - FK Chimki 1:1, Dynamo Moskva - Rostov na Donu 3:0, Krasnodar - Kazaň 0:1, Perm - FK Moskva 1:1, Samara - CSKA Moskva 1:0, Tomsk - Lokomotiv Moskva 4:2, Petrohrad - Nalčik 4:3.