Wout Weghorst (v zeleném) z Wolfsburgu se prodírá k bráně Werderu Brémy mezi Marcem Friedlem (vlevo) a Ömerem Toprakem. | foto: AP

Wolfsburg nastřílel Pavlenkovi pět gólů a v bundeslize zůstává neporažený

• 0
Fotbalisté Wolfsburgu přestříleli v německé lize Brémy 5:3 a i po 9. kole zůstávají v soutěži bez porážky. Werder s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrál poprvé po pěti remízách se shodným výsledkem 1:1.

V pátek bylo už v prvním poločase jasné, že bude gólový účet vyšší. Wolfsburg do přestávky vedl 3:2, krátce po pauze ale bylo po Brooksovu vlastním gólu vyrovnáno. Šestou remízu v řadě ale nakonec Brémy neuhrály.

Domácí poslal do vedení druhou brankou Weghorst a skóre v páté minutě nastavení zpečetil Bialek. Wolfsburg tak oslavil jubilejní 300. vítězství v bundeslize a v neúplné tabulce je s bilancí čtyř výher a pěti remíz pátý.

Německá liga - 9. kolo: Wolfsburg - Brémy 5:3 (37. a 76. Weghorst, 22. Baku, 25. Brooks, 90.+5 Bialek - 13. Bittencourt, 36. Möhwald, 47. vlastní Brooks).

VfL Wolfsburg - Werder Brémy 5:3 (3:2)

Branky: 22. Baku, 25. Brooks, 37. Weghorst, 76. Weghorst, 90+5. Białek - 13. Bittencourt, 36. Möhwald, 47. Brooks. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach. ŽK:73. Lacroix, 81. Arnold - 24. Mbom, 58. Möhwald. ČK:80. Möhwald.

VfL Wolfsburg Casteels (C) – Baku, Lacroix, Brooks, Roussillon (81. Otávio) – X. Schlager, Arnold – Brekalo (90. Joao Victor), Mehmedi (81. Białek), Steffen (65. Philipp) – Weghorst.

Werder Brémy Pavlenka – Groß (85. Selke), Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Mbom (32. Möhwald), Augustinsson – Bittencourt (71. Agu), Osako (85. Woltemade) – Rašica (72. Chong).