Momentka z bundesligového utkání mezi Schalke 04 a Unionem Berlín. Za hlavu se drží domácí Benito Raman. | foto: Reuters

Trápení Schalke. Má první bod v sezoně, ale v lize nevyhrálo už od ledna

• 0
Fotbalisté Schalke sice v domácím utkání 4. kola bundesligy proti Unionu Berlín sice vybojovali první bod v nové sezoně, ale jejich trápení tím rozhodně nekončí. Vždyť soutěžní zápas naposledy vyhráli na začátku roku.

Naposledy porazili 17. ledna nad Mönchengladbachem 2:0. To bylo ještě před pandemií...

V novém ročníku Schalke třikrát prohrálo, v úvodním zápase dokonce 0:8 s Bayernem Mnichov. Pak nestačilo na Brémy ani Lipsko a před nedělním zápasem mělo hrozivé skóre 1:15.

Lipsko zvítězilo v Augsburgu, Dortmund na Hoffenheimu. Brémy remizovaly

V Gelsenkirchenu, kde hráli proti Unionu, do 55. minuty platil bezbrankový stav, pak se trefil hlavou hostující obránce Marvin Friedrich. Mužstvo z hlavního města ale vedení dlouho neudrželo, po necelé čtvrthodině srovnal stejným způsobem po rohovém kopu Goncalo Paciencia. Schalke díky druhé brance v sezoně přeskočilo Mohuč, která zůstává po čtyřech utkáních jediným týmem bez bodu.

Frankfurt mohl v druhém nedělním duelu případě výhry udržet krok s Lipskem, které je po 4. kole v čele tabulky se ziskem deseti bodů. Úspěšně k tomu hostující tým vykročil v závěru první půle, kdy faul na Daičiho Kamadu potrestal z penalty André Silva.

Kolín odpověděl sedm minut po přestávce, na centr do vápna si seběhl slovenský reprezentant Ondrej Duda a z voleje zamířil přesně. Kolín nad Rýnem tak stejně jako Schalke uhrál první bod v ročníku a díky lepšímu skóre zůstal před týmem z Gelsenkirchenu.

Výsledky 4. kola německé ligy:  Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 1:1 (52. Duda - 45.+2 Silva), Schalke - Union Berlín 1:1 (69. Pacienca - 55. Friedrich).