Patrik Schick slaví gól do sítě Frankfurtu. | foto: AP

Hložek třikrát asistoval, Schick dal gól a Leverkusen stále drží neporazitelnost

• 6
Další výhra fotbalistů Leverkusenu nese výrazný český podpis. Adam Hložek v utkání s Frankfurtem (5:1) připravil tři góly, z toho jeden dalšímu českému útočníkovi Patriku Schickovi. Leverkusen, který už má jistý mistrovský titul, protáhl ve 32. kole německé ligy sérii bez prohry už na 48 zápasů napříč všemi soutěžemi.

Leverkusen poslal do vedení ve 12. minutě výstavní ranou Xhaka a Hložkovi přibyla první asistence, jelikož byl posledním hráčem, od nějž se odrazil sražený centr Arthura. Ekitike vyrovnal, ale těsně před přestávkou se po Hložkově centru pošesté v sezoně trefil Schick.

Po změně stran proměnil penaltu Palacios a v 77. minutě po Hložkově opětovné asistenci skóroval Frimpong. V samém závěru zpečetil výsledek z dalšího pokutového kopu Boniface, který hrál od 61. minuty místo Schicka a dvanáctým gólem v sezoně se osamostatnil v čele klubové střelecké tabulky.

Radost fotbalistů Leverkusenu po gólu do sítě Frankfurtu. V popředí klubka...

Leverkusen protáhl sérii bez porážky na 48 zápasů, šestý Eintracht potřebuje ještě jednu výhru k jistotě účasti v Evropské lize.

Bochum v záchranářském souboji porazila domácí Union Berlín po přestřelce 4:3. Alex Král za poražený tým nastoupil v 70. minutě bezprostředně před tím, než hosté zvýšili na 4:2.

O poločase vedla Bochum už 3:0 po dvou gólech Witteka a jedné trefě Schlotterbecka. Union se ve druhém poločase pokusil o stíhací jízdu a Vertessen a Bedia snížili. Hostům vedení pojistil Hofmann, a třebaže to bylo vzápětí zásluhou Hollerbacha znovu jen o gól, víc už domácí nezmohli.

Bochum se od soupeře odpoutala na tři body. Union čeká na výhru šest zápasů a má už jen jeden bod k dobru oproti Mohuči, které patří barážová pozice. Zaváhání berlínského celku využila jen částečně díky remíze 1:1 v Heidenheimu. Svěřenci Boa Henriksena neprohráli už sedm zápasů. Heidenheim je desátý a na pohárové příčky mu schází tři body.

1. FC Union Berlín - VfL Bochum 3:4 (0:3)

Branky: 59. Vertessen, 63. Bedia, 74. Hollerbach - 16. Wittek, 31. Wittek, 37. K. Schlotterbeck, 70. P. Hofmann. Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.. ŽK:90+5. Gamboa.

1. FC Union Berlín Rønnow – Doekhi, Vogt (46. Vertessen), Leite – Juranović, Schäfer (70. Král), Khedira (C) (88. Knoche), Tousart (46. Bedia), Gosens – Volland (46. B. Aaronson), Hollerbach.

VfL Bochum Riemann – Passlack (88. Gamboa), Orděc, K. Schlotterbeck, Bernardo – Osterhage, Bero (79. Mašović) – Broschinski (67. Antwi-Adjei), Stöger (C), Wittek (67. Oermann) – P. Hofmann (79. Daschner).

Eintracht Frankfurt - Leverkusen 1:5 (1:2)

Branky: 32. Ekitiké - 12. Xhaka, 44. Schick, 58. Palacios, 77. Frimpong, 89. Boniface. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Kimmeyer.

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Tuta, Koch, Pacho, Nkounkou (70. Knauff) – Dina Ebimbe (80. Buta), Götze, Schirí (70. Larsson), Šájbí (80. Bahoya) – Marmúš, Ekitiké (80. Ferri).

Leverkusen Hrádecký (C) – Kossounou, Andrich (82. Puerta), Tapsoba, Tella (72. Frimpong) – Xhaka (72. Tah), Palacios, Arthur (61. Hincapié) – J. Hofmann, Schick (61. Boniface), Hložek.

Heidenheim - 1. FSV Mohuč 05 1:1 (0:1)

Branky: 65. Kleindienst - 37. Burkardt. Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Koslowski – Haslberger. ŽK:35. Gimber, 77. Kleindienst - 27. Barreiro, 69. Burkardt, 84. Kohr.

Heidenheim K. Müller – Traoré, Mainka (C), Gimber, Föhrenbach – Schöppner – Dinkçi, Sessa (80. Thomalla), Beste – Pieringer (68. Dovedan), Kleindienst (85. Schimmer).

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Fernandes (75. Weiper), van den Berg, Hanche-Olsen – Widmer (C) (71. da Costa), Kohr, Barreiro, Caci – Burkardt, I Čä-song (88. Ngankam) – Ajorque (71. Krauß).