Brankář Brém Jiří Pavlenka (v oranžovém) kryje balon, který se snažil získat...

Brankář Brém Jiří Pavlenka (v oranžovém) kryje balon, který se snažil získat Jhon Córdoba z Herthy. | foto: Reuters

Pavlenka chytil penaltu a pomohl k výhře, Schick se zranil při rozcvičení

• 10
Bayern Mnichov má v bundeslize volnou cestu k trháku. V 18. kole totiž nečekaně druhé Lipsko podlehlo na hřišti předposlední Mohuče a třetí Leverkusen nestačil doma na Wolfsburg.

Pátečním duelu v Mönchengladbachu, kde Dortmund podlehl 2:4, fotbalová bundesliga vstoupila do své odvetné části.

Bayern hraje v neděli na hřišti posledního Schalke a nic jiného než jasná výhra hostů se nečeká.

Leverkusenu na poslední chvíli vypadl český útočník Patrik Schick, který si na rozcvičce přivodil zranění nohy.

Oslabený Leverkusen, kterému chybělo dalších pět zraněných fotbalistů, prohrál brankou Boteho Bakua. Velké marodce odpovídá i aktuální forma Bayeru, který z posledních šesti ligových duelů vyhrál jediný.

Český brankář Jiří Pavlenka pomohl zlikvidovanou penaltou Brémám k vítězství na hřišti Herthy Berlín 4:1, za niž nastoupil Vladimír Darida. Za vítěze hrál Theo Gebre Selassie.

Úvod se vyvedl hostujícímu Werderu, který v 10. minutě poslal do vedení proměněnou penaltou David Selke. Po dalších deseti minutách kopali penaltu také domácí, Matheus Cunha ale proti Pavlenkovi neuspěl.

Brémy následně zvýšily, a přestože ještě do přestávky snížil Jhon Córdoba, hosté si už první výhru na hřišti soupeře v novém roce vzít nenechali.

Lipsko v Mohuči v první půli dvakrát vedlo, domácí však pokaždé vyrovnali zásluhou Moussy Niakhatého, který dal dva góly v jednom utkání poprvé v profesionální kariéře. Domácí se dostali poprvé do vedení v 50. minutě, kdy se trefil Leandro Martins, a předposlední tým tabulky už vedení proti střelecky aktivnějšímu soupeři udržel.

Bielefeld podlehl 1:5 Frankfurtu, který zápas rozhodl již během 33 minut hry. Dvakrát se trefil André Silva, který je se čtrnácti góly druhým nejlepším střelcem ligy, a jednou Filip Kostič. Domácím vykřesala naději branka Sergia Cordóvy z 36. minuty, po přestávce už ale slavili jen hráči Eintrachtu.

Vedení zvýšili vlastní brankou Joakima Nilssona. Definitivní pojistku přidal Luka Jovič, který skóroval potřetí ve třech duelech po lednovém návratu na hostování z Realu Madrid. Dal tak už více gólů než na podzim v dresu Realu.

Augsburg doma přehrál Union Berlín 2:1. Brankář Tomáš Koubek s obráncem Markem Suchým zůstali na lavičce. Výhru zařídil dvěma brankami Florian Niederlechner, za hosty se prosadil Marcus Ingvartsen, který v druhém poločase neproměnil pokutový kop a promarnil šanci na vyrovnání.

Výsledky 18. kola: Augsburg - Union Berlín 2:1 (17. a 47. Niederlechner - 25. Ingvartsen), Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:5 (36. Cordóva - 25. a 33. Silva, 27. Kostič, 51. vlastní Nilsson, 75. Jovič), Freiburg - Stuttgart 2:1 Leverkusen - Wolfsburg 0:1 (35. Baku), Mohuč - Lipsko 3:2 (24. a 35. Niakhaté, 50. Barreiro - 15. Adams, 30. Halstenberg), Hertha Berlín - Brémy 1:4 (45.+2 Cordóba - 10. Selke z pen., 29. Toprak, 57. Bittencourt, 77. Sargent).

SC Freiburg - VfB Stuttgart 2:1 (2:1)

Branky: 14. Demirović, 37. Džong - 7. Wamangituka. Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger. ŽK:66. Keitel, 74. Schmid.

SC Freiburg F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid (75. Kübler), Haberer (60. Keitel), Höfler, Günter (C) – Džong (80. Til), Demirović (80. Petersen), Grifo (60. Höler).

VfB Stuttgart Kobel – Stenzel (46. Mavropanos), Anton, Kempf (C) – Coulibaly (84. Thommy), Endo, Mangala, Wamangituka – G. Castro (62. Klimowicz), Didavi (68. Kalajdžić) – N. González.

DSC Arminia Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:5 (1:3)

Branky: 36. Córdova - 25. André Silva, -27. Kostić, 33. André Silva, 51. J. Nilsson, 75. Jović. Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Wessel. ŽK:30. Kunze, 66. Seufert - 45+1. Younes.

DSC Arminia Bielefeld Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Doan, Kunze, Hartel (77. Maier), Yabo (46. Gebauer) – Klos (C) (77. Schipplock), Córdova (59. Seufert).

Eintracht Frankfurt Trapp – Tuta, Hinteregger, N'Dicka – Durm (72. A. Touré), Sow, Hasebe (C) (72. Ilsanker), Kostić – Kamada (77. Hrustic), Younes (66. Jović) – André Silva.

Hertha BSC - Werder Brémy 1:4 (1:2)

Branky: 45+2. J. Córdoba - 10. Selke, 29. Toprak, 57. Bittencourt, 77. Sargent. Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Hacker. ŽK:9. Mittelstädt, 26. J. Córdoba - 12. Selke, 21. Mbom, 86. Bittencourt.

Hertha BSC Schwolow – Pekarík (64. K. Piątek), Stark (C), Alderete, Mittelstädt (46. Leckie) – Tousart (64. Redan), Darida, Guendouzi – Cunha, J. Córdoba, Netz.

Werder Brémy Pavlenka – Veljković, Toprak (51. N. Moisander), Friedl – Gebre Selassie (C), Mbom (51. Rašica), M. Eggestein, Bittencourt, Agu – Schmid (85. Osako), Selke (32. Sargent).

Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 0:1 (0:1)

Branky: 35. Baku. Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim. ŽK:90+2. Alario - 90+3. Casteels.

Bayer Leverkusen Hrádecký – L. Bender (46. Fosu-Mensah), Tah (74. Bellarabi), Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C) (74. Baumgartlinger, 81. Wendell), Amiri (74. Demirbay) – Diaby, Alario, Bailey.

VfL Wolfsburg Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager (90+4. Białek), Arnold – Baku (83. Guilavogui), Gerhardt, Steffen (61. Brekalo) – Weghorst.

FC Augsburg - 1. FC Union Berlín 2:1 (1:1)

Branky: 17. Niederlechner, 47. Niederlechner - 25. Ingvartsen. Rozhodčí: F. Brych – M. Borsch, S. Lupp. ŽK:45. Strobl, 49. Oxford, 55. Niederlechner - 67. Trimmel.

FC Augsburg Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Uduokhai – D. Caligiuri, Strobl, Gruezo (90. R. Khedira), Iago – Hahn (82. Finnbogason), Niederlechner (82. Gumny) – Richter (72. Jensen).

1. FC Union Berlín Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck (79. Gießelmann) – Prömel (71. Gentner) – Trimmel, Andrich, Ingvartsen (71. Gogia), Lenz (79. Teuchert) – Becker (62. Bülter), Awoniyi.

1. FSV Mohuč 05 - RB Lipsko 3:2 (2:2)

Branky: 24. Niakhaté, 35. Niakhaté, 50. Barreiro - 15. Adams, 30. Halstenberg. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach. ŽK:40. Niakhaté, 75. D. da Costa - 23. Halstenberg, 70. Adams, 88. Orban, 90+2. Sörloth.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Niakhaté, Bell, St. Juste – D. da Costa, Latza (C) (66. Öztunali), Barreiro (86. Burkardt), Kohr (79. Tauer), Mwene (66. Stöger) – Quaison (66. Ádám Szalai), Onisiwo.

RB Lipsko Gulácsi – Orban, Upamecano, Halstenberg (55. Nkunku) – Sabitzer (C) – Adams (77. Mukiele), Haidara (61. Samardžič), Olmo (77. Hwang Hi-čchan), Angeliño – Forsberg (61. Kluivert), Sörloth.