Bordeaux remizovalo, Šmicer hrál jen poločas

Paříž - Fotbalisté Bordeaux vybojovali v šestnáctém kole francouzské ligy remízu na hřišti Saint-Etienne. Domácí vedli už od druhé minuty, kdy se trefil konžský obránce Ilunga. Za Bordeaux vyrovnával šestnáct minut před koncem Faubert. Hosté navíc v závěru přišli o vyloučeného Darchevilla.

Za Bordeaux nastoupil v základní sestavě i český reprezentant Vladimír Šmicer. Ale na trávníku vydržel jen první poločas, pak ho trenér vystřídal. Od sportovního deníku L´Equipe dostal v hodnocení na desetibodové stupnici podprůměrnou známku 4,5.

V čele francouzské nejvyšší soutěže dál zůstává neohroženě Lyon, který je stále bez porážky. Ovšem na hřišti Nice zachraňoval sérii Govou necelou čtvrthodinu před koncem.

Fotbalisté Sochaux rozhodli o vítězství nad Rennes až v první minutě nastaveného času, kdy se prosadil Genghini.

Už v pátek uspělo Auxerre na hřišti Le Mans. Zraněný český stoper René Bolf v sestavě hostů opět chyběl. Vítězný tým se v tabulce posunul na druhé místo.

Pařížský klub Saint-Germain v boji o druhé místo zaváhal před vlastními fanoušky. Doma podlehl mužstvu Lens 3:4. Hosté vedli od druhé minuty, Paříž brzy vyrovnala, ale ještě do přestávky dvakrát inkasovala.

V obraně poraženého týmu hrál celý zápas český reprezentační stoper David Rozehnal.

Fotbalisté Monaka, středeční soupeř Slavie v Poháru UEFA, prohráli v posledním utkání kola v Marseille 1:2.

Monako nastoupilo bez českého záložníka Jaroslava Plašila a odehrálo zápas v sestavě: Warmuz - Modesto, Cubilier, Veigneau, Evra - Givet, Meriem (54. Sorlin), Bernardi (78. Maoulida), Zikos - Maurice-Belay (75. Perez), Adebayor.

Výsledky 16. kola:
St. Etienne - Bordeaux 1:1
(1. Ilunga - 74. Faubert), Nice - Lyon 1:1 (21. Bagayoko - 76. Govou), Sochaux - Rennes 1:0 (90. Genghini), Troyes - Mety 0:0, Toulouse - Ajaccio 3:0 (16. Moreira z pen., 59. J. Mathieu, 90+1. Bonnet), Lille - Nancy 1:0 (53. Aboucherouane), Le Mans - Auxerre 0:2 (20. Pieroni, 67. Lachuer), Nantes - Štrasburk 4:3 (48. Delhommeau, 55. Bamogo, 59. Dimitrijevič, 90. Da Rocha - 38. z pen. a 49. Pagis, 45. Diane), Paris St. Germain - Lens 3:4 (6. a 89. Pauleta, 90. Yepes - 32. a 70. Dindane, 2. Thomert, 41. Jussie), Marseille - Monako 2:1 (64. Oruma, 76. Lamouchi - 18. Meriem).